Прокурором Одещини буде Стоянов – ГПУ. Протест наростає

М.Стоянов. Фото зі сторінки antikor.com.ua

М.Стоянов. Фото зі сторінки antikor.com.ua

Генеральна прокуратура не бачить причин для звільнення Миколи Стоянова з посади прокурора Одеської області. Про це прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко повідомив "Українським новинам".

"Будь-які підстави для цього відсутні. Він виконує свої обов'язки згідно з рішенням суду, який його поновив на посаді", – сказав він.

За словами Куценка, призначивши Стоянова, Генпрокуратура просто виконала рішення суду про поновлення його на посаді.

Водночас, джерело в органах прокуратури повідомило, що Стоянова законно призначено на цю посаду й прокуратура не оскаржуватиме рішення суду про поновлення його на посаді.

Віктор Шокін, перед зняттям його з посади генпрокурора звільнив Давида Сакварелідзе з посади заступника генерального прокурора - прокурора Одеської області.

Того ж дня Шокін призначив Стоянова прокурором Одеської області – на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду.

Стоянова призначали прокурором Одеської області у 2014 році. До цього він працював на різних посадах в органах прокуратури. 7 липня 2014 року тодішній генпрокурор Віталій Ярема заявив, що Стоянов написав заяву про звільнення. Пізніше Стоянов оскаржив своє звільнення в суді.

Саме Стоянов у 2010 році закрив справу проти одіозного лідера проросійської партії "Родина" Ігоря Маркова, яку згодом поновлювала ГПУ.

Стоянова вважають людиною колишнього генпрокурора Святослава Піскуна. ЗМІ звинувачували його в організації корупційних схем.

ВІДЕО. На цей час двері прокуратури Одещини обклеєні плакатами і листівками проти призначеного прокурором області Миколи Стоянова. Безстрокова акція протесту одеситів триває, повідомляють “Патріоти України

За даними одеського видання "Думская", Стоянов володіє автопарком з 8 дорогих авто, нерухомістю в Одесі, Миколаєві та Іспанії, чотирма ресторанами в Одесі, а також має мисливські угіддя під Києвом та Одесою.

"Українська правда"

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, 29 березня 2016 року, в день голосування у Верховній Раді за відставку генпрокурора, Віктор Шокін оприлюднив наказ про звільнення Давида Сакварелідзе.

Заступника генерального прокурора України Д. Сакваралідзе звільнено з органів прокуратури. Структуру Генпрокуратури приведено у відповідність до вимог Закону України “Про прокуратуру”, повідомляв офіційний сайт ГПУ.

“До Генеральної прокуратури упродовж останнього часу неодноразово надходили колективні депутатські звернення та запити щодо невідповідності вимогам статей 8, 15 Закону України “Про прокуратуру” встановленої у структурі та штатному розписі посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області, яку обіймає Д. Сакварелідзе", - пояснювала ГПУ.

Також обгрунтованість рішення про встановлення зазначеної посади стало предметом судового оскарження в Окружному адміністративному суді міста Києва за позовом народного депутата України.

Генеральним прокурором України приведено у відповідність до вимог Закону України “Про прокуратуру” структуру та штатний розпис органів прокуратури шляхом видання наказу про ліквідацію посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області з одночасним встановленням посади прокурора Одеської області, інформувала Генпрокуратура.

Крім того, своїм наказом від 29 березня 2016 року Генеральний прокурор України притягнув до дисциплінарної відповідальності Д.Сакварелідзе "за грубе порушення правил прокурорської етики, втручання у непередбаченому законодавством порядку у службову діяльність іншого прокурора, скоєння проступку, який порочить працівника прокуратури, невиконання та неналежне виконання службових обов’язків, звільнивши його з посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області та з органів прокуратури".

Як повідомляють ЗМІ, в Одесі мітингують проти повернення Стоянова до прокуратури.

Акція протесту проти М.Стоянова в Одесі. Фото "Думская"

Акція протесту проти М.Стоянова в Одесі. Фото "Думская"