Колектора, який незаконно виселив сім’ю з будинку, підозрюють у злочині

1724515У грудні минулого року представник за довіреністю ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» разом із не встановленими досудовим розслідуванням особами,  без рішення суду, в порушення порядку виконання судових рішень, проникли до житла та іншого володіння родини і незаконно виселили з будинку сім’ю з малолітніми дітьми.

Про це повідомляє прес-служба Київської обласної прокуратури.

Цей кричущий випадок стався через борги господині будинку перед банком. У 2006 році жінка оформила кредит на суму 150 тисяч доларів США під заставу свого триповерхового будинку та земельної ділянки.

У свою чергу банк уклав договір факторингу із ТОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ», передавши підприємству право грошової вимоги за усіма договорами іпотеки.

Колекторська фірма обрала 28-річного чоловіка представляти інтереси компанії в усіх установах та організаціях з приводу майна, яке перебуває на балансі товариства.

Відтак, чоловік, знаючи, що у будинку фактично проживає 8 людей, незаконно, без рішення суду та державного виконавця прийшов до будинку боржниці та почав виганяти родину на вулицю. Своїми неправовими діями представник колекторської фірми обурив суспільство. Вітчизняні засоби масової інформації разом із народними депутатами України стали на захист родини з малолітніми дітьми.

Наразі представнику колекторської фірми повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 162 КК України (порушення недоторканості житла).

Нагадаємо, 7 грудня 2015 року нардеп, радник глави МВС Антон Геращенко оприлюднив відповідне відео, на якому зображено виселення сім'ї з трьома дітьми, яке провела компанія "Кей-Колект".

"Ніякі приватні особи, ніякі "тітушки" не мають права застосовувати силу до особи, яка програла суд і повинна залишити своє місце проживання! Застосовувати силу в ході проведення дій з виконання судових рішень можуть тільки уповноважені на те Законом особи!" - прокоментував відео нардеп.

Він повідомив також, що звернувся до керівництва Національної поліції в Київській області з вимогою дати правову оцінку діям осіб у цивільному одязі, зафіксованим на відео, і чоловікам, які застосовували силу до виселюваної особи. "В тому числі, дати оцінку бездіяльності представників місцевого відділення поліції, які повинні були б виїхати на виклик і припинити незаконні дії осіб, уповноважених на виселення", - уточнив Геращенко.