Гонтарева перевела в США вкрадені гроші – Наливайченко

В.Гонтарева. Фото zn.ua

В.Гонтарева. Фото zn.ua

В ході візиту Президента України до США українській делегації були передані матеріали, що стосуються корупції серед вищих посадових осіб країни, зокрема, голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Про це в ефірі Шустер LIVE розповів колишній голова СБУ, голова громадської організації "Антикорупційний рух" Валентин Наливайченко.

За його словами, американські партнери, які постійно вказують Україні на корумпованість її чиновників, передали пакет підтверджуючих документів.

«Цей пакет стосується таких посадових осіб. Насамперед, керівництва та голови Нацбанку. Документи щодо офшорів, до яких має відношення вона (Валерія Гонтарева – ред.), її найближчі юристи, зокрема, громадянин України Пасенюк (Пасенюк – голова інвестиційного департаменту компанії ICU, яку до приходу в НБУ влітку 2014 року очолювала Гонтарева – ред.). Вони додумалися, в тому числі на території Сполучених Штатів, використовувати вкрадені в Україні гроші і через офшорну компанію найняти фірму, щоб піарити "успіхи" уряду і глави Нацбанку", - підкреслив Наливайченко.


ВІДЕО. "Корумпована державна машина і є головною причиною відсутності поступу вперед"

За його словами, громадськість має проконтролювати, щоб ці документи були передані Україні для проведення розслідування.

Як нагадує видання "Главком", група народних депутатів звернулася до керівництва країни, надавши факти корупції з боку Валерії Гонтарєвої. Зокрема, главу НБУ і її партнерів підозрюють у махінаціях з облігаціями внутрішньої державної позики, які вони проводять на біржі "Перспектива".

Також опублікована інформація, яка вказує на можливу причетність Гонтаревої до фінансових махінацій оточення Януковича. Зокрема, з допомогою компанії ICU були проведені операції по виведенню з держструктур мільярдів гривень.

“Главком”

Довідка “Ні корупції!”

Судячи з декларацій глави НБУ Валерії Гонтаревої, на кінець 2014 року обсяг її депозитів був 15,8 млн грн., а на кінець 2015 року – 44 млн грн, пише Finbalance .

Як констатується в торішній декларації Гонтаревої, у 2015-му вона поклала на депозити 23,5 млн грн. (не виключено, що йдеться про кошти, отримані від продажу частини акцій ICU Holdings Limited – принаймні, на таку ж суму був отриманий відповідний дохід).

За процентами по депозитам Гонтарева торік отримала 1,5 млн грн. (з цієї суми був сплачений податок на дохід від депозитів у розмірі 380 тис. грн і військовий збір у розмірі 28,5 тис. грн.).

Що випливає з наведених сум?

Припустимо, що у Гонтаревої виключно гривневі депозити, що вона торік взагалі не знімала кошти з відповідних рахунків, а тільки їх поповнювала, у тому числі за рахунок "чистих" процентних доходів з депозитів, які, за вирахуванням податків, мали скласти близько 1,1 млн грн.

Якщо вказані 1,1 млн грн. були покладені на рахунок ще в останні дні 2015 року, виходить, що сума на депозитах могла бути до 40,4 млн грн. (15,8+23,5+1,1). По факту ж на кінець 2015 року, як зазначалося, було 44 млн грн.

Різниця в наведених сума може бути свідченням того, що у Гонтаревої, принаймні, частина заощаджень розміщена на валютному депозиті (валютних депозитах), що на фоні девальвації й забезпечило "неорганічне" зростання вкладів у гривневому еквіваленті.

Опосередковано на це міг би вказувати й дохід від процентів з депозитів – якщо співвіднести його з сумами депозитів, вивівши ймовірні депозитні ставки. Щоправда, посилання лише на цей фактор неоднозначне, оскільки достеменно невідомо, які суми і в який період лежали на депозиті (а вони ж могли, як мінімум, частково зніматися).

До речі, такий штрих. У жовтні 2014 року В. Гонтарева в інтерв’ю "Першому національному" зазначала, що "як глава НБУ" радить зберігати заощадження в гривні, водночас зробивши ремарку, що "в якій валюті тримати – це особистий вибір, головне – принести заощадження в банківську систему".

Фото на головній сторінці – hopesandfears.com