420 мільйонів вивів в “тінь” київський “конверт”

Колаж vpoltave.pl.ua

Колаж vpoltave.pl.ua

У столиці затримали організатора конвертаційного центру, через який у тіньовий обіг було виведено 420 мільйонів гривень, повідомляє Державна фіскальна служба України.

У рамках супроводження кримінального провадження було встановлено групу осіб, які через підконтрольні їм транзитно-конвертаційні та фіктивні підприємства надавали послуги з конвертації грошових коштів. Документальне прикриття безтоварних операцій щодо незаконного формування податкового кредиту надавалося підприємствам реального сектору економіки переважно Києва, Одеської та Дніпропетровської областей”, – повідомляє прес-центр відомства.

За інформацією ДФС, підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки фіктивних фірм, підконтрольних учасникам центру. Гроші передавалися за нібито придбані товари або послуги. Після цього кошти знімалися готівкою в трьох банках. Надалі незаконно проконвертовані гроші, за винятком 10-11%, які слугували винагородою, разом з підробленими первинними документами передавалася клієнтам.

У незаконній діяльності було задіяно 13 транзитних і фіктивних підприємств, а загальний обсяг проконвертованих грошових коштів склав понад 420 мільйонів гривень. Можливі втрати бюджету становлять понад 120 мільйонівТакож встановлено, що співучасники конвертаційного центру через низку підконтрольних їм компаній здійснили розкрадання бюджетних коштів. Сума збитку становить понад 60 мільйонів гривень.

У результаті проведених 23 обшуків було виявлено та вилучено комп'ютерну техніку, 103 печатки, чорнові записи, фінансово-господарські документи, первинна і бухгалтерська документація транзитних і фіктивних підприємств.

Крім того, накладено арешт на квартиру фігуранта справи, якому пред'явлено підозру в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч.3 ст.27 і ч.2 ст.205 КК України. Йому обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Державна фіскальна служба

Довідка “Ні корупції!”
Як ми повідомляли, днями співробітники Служби безпеки України у Подільському районі Києва припинили діяльність конвертаційного центру з щомісячним обігом у 150 мільйонів гривень.

“Конверт” обслуговував майже сто столичних підприємств. Через низку фіктивних фірм організатори здійснювали безтоварні операції та переводили гроші клієнтів у готівку.

Під час обшуку в офісному центрі, де був розташований центр, співробітники спецслужби вилучили понад сімсот п’ятдесят тисяч гривень та талони на більше ніж п’ятдесят тонн пального.

Правоохоронці також виявили понад двадцять печаток фіктивних фірм та фінансову документацію, яка доводить проведення фінансових оборудок. Заблоковано десять рахунків, які використовувалися організаторами для здійснення операцій, повідомляв прес-центр СБУ.