Протести проти курників на Черкащині докотилися до Верховної Ради

Фото “Голос України”

Фото “Голос України”

Жителі Чигиринщини, що на Черкащині, змушені були вийти під стіни Верховної Ради на протест проти будівництва найбільшого в Європі птахокомплексу “Нашої Ряби”, який раніше планували звести біля Мошен і Яснозір’я Черкаського району. Про це повідомляє місцеве видання «Дзвін».

Як вже писав "Ні корупції!", місцеві жителі неодноразово виступали проти розбудови курників у районі. У лютому на сесії Черкаської обласної ради  ініціативна група зі села Рацеве на Чигиринщині виступила на підтримку будівництва пташників. Проте сьогодні деякі селяни змінили свою думку.

«Спочатку була спроба переконати жителів Рацево в тому, що курники – це благо. Однак після відвідин подібних комплексів на Канівщині думка селян змінилася. А після цього почалося: когось почали заманювати грошима, пропонуючи за пай у 2,5 га 250 тис. гривень, на когось почали тиснути», - пише Дзвін.

За інформацією видання, представники ініціативної групи вже побували на засіданні Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Вони озвучили всі можливі наслідки будівництва, повідомили про стан, в якому перебувають села Канівського району, надали відеозапис, письмові пояснення. Комітет ухвалив рішення провести виїзне засідання.

Як повідомляє Головне управління статистики у Черкаській області, основними забруднювачами атмосферного повітря  в області є підприємства: ПАТ «Черкаське хімволокно» (42% від загального обсягу викидів), ПАТ «Миронівська птахофабрика» (15%) та ПАТ «Азот» (6%).