В Україні держзакупівлі стали електронними

goszakupki-podklyuchatВ Україні з 1 квітня 2016 року центральні органи влади повинні перейти на систему електронних державних закупівель на базі платформи Prozorro. З 1 серпня 2016 року це правило діятиме для інших замовників згідно із законом "Про публічні державні закупівелі", прийнятим парламентом в остаточній редакції 4 лютого поточного року.

Закон передбачає поширення системи електронних закупівель на базі платформи Prozorro на весь масив державних тендерів, вартість яких перевищує 200 тисяч гривень для товарних закупівель і 1,5 мільйона гривень для замовлення робіт.

З 1 квітня 60 центральних органів виконавчої влади та 500 держпідприємств перейдуть на держзакупівлі в електронному форматі.

Система електронних закупівель Prozorro працює в пілотному режимі з лютого 2015 року і обробляє трохи більше 2% всіх держзакупівель в країні. На кінець 2015 року в системі брало участь понад 2200 держкомпаній, які провели близько 37 тисяч тендерів.

Загальна сума зареєстрованих тендерів становила близько 7 мільярдів гривень. Економія на кінець минулого року становила 12% від суми тендерів, або понад 500 мільйонів гривень.

У березні 2016 року Мінінфраструктури спільно з фахівцями Міністерства економічного розвитку і торгівлі провело навчальний семінар щодо впровадження системи електронних закупівель ProZorro на підконтрольних підприємствах.

Підприємства Міністерства інфраструктури після впровадження 1 квітня системи електронних державних закупівель на базі платформи Prozorro для органів центральної влади вийдуть на ринок із загальною пропозицією понад 50 мільярдів гривень.

УНІАН

Довідка "Ні корупції!"

Наприкінці грудня 2015 року ми повідомляли, що Верховна Рада України ухвалила Закон “Про публічні закупівлі”, який забезпечує законодавче підґрунтя для наступного етапу реформи держзакупівель – повного переходу на електронні тендери. Таким чином, було прийнято найважливіший документ реформи держзакупівель.

“Ми зробили ще один важливий крок у боротьбі з корупцією. Дякую депутатам, а також Максу Нефьодову і Айварасу Абромавичусу за ухвалений закон про держзакупівлі. Тепер всі публічні закупівлі відбуватимуться ProZorro!”, – стверджував на своїй сторінці у Фейсбук президент України Петро Порошенко.

Одним із нововведень Закону  була можливість вводити до складу тендерних комісій професійних закупівельників. До цього комісії часто формувалися з числа співробітників державних установ, які не мають відповідної експертизи.

Ще один важливий крок – введення поняття Центральних закупівельних організацій (ЦЗО), які можуть створюватися для закупівлі відразу для декількох замовників. Це перший крок до подальшого зменшення кількості замовників, а отже, поступової професіоналізації. Створення ЦЗО також було пунктом Дорожньої карти втілення угоди між ЄС та Україною.