Столичний суд скасував розшук Іванющенка

Ю.Іванющенко. Фото зі сторінки vshoke.net

Ю.Іванющенко. Фото зі сторінки vshoke.net

Дніпровський районний суд Києва 1 квітня 2016 року скасував розшук Юрія Іванющенка - одного із найближчих соратників Януковича, звинуваченого у серйозних злочинах і відомого за прізвиськом “Юра Єнакієвський”. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє народний депутат України Сергій Лещенко.

Ну, що ж, нове "днище" не змусило себе чекати! У п'ятницю вранці "суддя за викликом" Чаус прийняв рішення в інтересах найближчого соратника Януковича Юри Єнакіївського. Він скасував розшук Юрія Іванющенка. Також він скасував санкцію на доставку його під вартою для обрання запобіжного заходу", - пише нардеп.

Як повідомляє Лещенко, йдеться про того самого суддю Миколу Чауса з Дніпровського районного суду столиці, який відомий всій країні за історією з обранням запобіжного заходу Геннадію Корбану.

"Передісторія така. Місяць тому було чергове клопотання адвокатів Іванющенка в Печерський суд про поновлення слідства, зняття з розшуку та скасування постанови про затримання. Після чого адвокати незаконно заявили відвід всьому складу Печерського суду, і апеляційний суд визначив, що справа буде слухатися в Дніпровському суді Києва. І на наступний день після перенесення в Дніпровський суд, це справа зовсім "випадково" потрапила до одіозного судді Чауса, який призначив розгляд скарги на той же день. Як виявилося - не дарма. Чаус скасував розшук Іванющенка", - інформує Лещенко.

Як повідомляє депутат, після вступу рішення в законну силу "Юра Єнакіївський зможе, нарешті, виїхати з московського ув'язнення до своєї сім'ї в Монако".

"Злі язики кажуть, що зняття Єнакієвського з розшуку вирішувалося на Банковій, але ми в це, звичайно, не віримо. Просто суддя Чаус вирішив перевищити свою владу і безкорисливо подарувати свободу Іванющенку", - резюмує Лещенко.

Фейсбук

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли 3 березня 2016 року, народний депутат України від БПП Іван Вінник у ток-шоу "ЧЕ" заявив, що упродовж останніх десяти років тендер на закупку харчування армії вигравали компанії, які належать одіозному олігархові часів Януковича Юрію Іванющенку.

Як зазначав тоді нардеп, "саме зараз триває тендер щодо закупки харчування української армії на 4 мільярди гривень на рік".

За словами Вінника, упродовж останніх чотирьох років ці 4 мільярди ділилися між чотирма суб’єктами, які належать одному “досить відомому українському олігарху з минулого”.

Звуть цього олігарха Юрій Іванющенко, який відомий як Юра Єнакіївський. За словами депутата, тендерному комітету, який запросив польські компанії, вже погрожують фізичною розправою, а от перешкодити фіктивним фірмам Іванющенка й надалі брати участь у тендері – заборонити не можуть. Проте відповідальні особи обіцяють, що зроблять усе, аби створити здорову конкуренцію, сказав депутат.

Як раніше повідомляли ЗМІ, колишній регіонал, політик, бізнесмен та добрий друг Віктора Януковича Юрій Іванющенко, більше відомий як Юра Єнакієвський, ще зі старих часів – особа в українській політиці скандальна, легендарна і таємнича.

Юрі Єнакієвському закидають відправку “тітушок” на Євромайдан і масу фінансових злочинів. Зокрема, Генпрокуратурі довелося оголосити його у розшук і порушити проти нього справу за розтрату так званих кіотських грошей.

Втім, про це швидко забули. Прокурор і заступник Шокіна Юрій Столярчук справу, що називається, “злив”. Про це, зокрема, писала преса. За рік слідство не просунулось ні на крок, і адвокати утікача домоглись, аби суд постановив закрити справу.

Генпрокуратура у відповідь на початку лютого 2016 року подала апеляцію на закриття справи Юри Єнакієвського, але тоді суд її не прийняв до розгляду.