“Порошенко вибрав продовження корупції” – New York Times

П.Порошенко під час церемонії складання присяги детективами Національного антикорупційного бюро, 15 вересня 2015 року (©Shutterstock)

П.Порошенко під час церемонії складання присяги детективами НАБУ, 15 вересня 2015 року (©Shutterstock)

Під час візиту президента України Петра Порошенка до США провідне американське видання The New York Times жорстко розкритикувало відсутність прогрессу у боротьбі з корупцією в Україні.

У редакційній статті із заголовком "Непоступлива українська корупція" згадується про рішення парламенту звільнити Віктора Шокіна з посади генпрокурора, проте, на думку оглядачів, цього недостатньо, щоб ефективно побороти корупцію в Україні.

Український парламент нарешті проголосував за те, щоб звільнити одіозного генпрокурора Віктора Шокіна... США і європейські країни, які надали допомогу Україні, давно виступали за його звільнення. Під час перебування на посаді Шокін став символом України, в якій глибоко вкоренилася культура корупції, не було здійснено жодного судового переслідування ні соратників поваленого Януковича, ні нинішнього уряду, блокувалися всі зусилля реформістськи налаштованих депутатів,— йдеться в матеріалі.

Водночас самого Порошенка автори матеріалу називають "продуктом старої системи".

"Порошенко, схоже, вибрав продовження корупції як ціну за певне місце для свого маневру. Але президент, прем'єр-міністр і парламент повинні зрозуміти, що МВФ і країни-донори, включаючи США, не можуть продовжувати вкладати гроші лопатою в корумповане болото, якщо уряд не почне формування демократичного правління, яке українці вимагали у своїх протестах", — наголошується в матеріалі.

Порошенко повинен негайно відновити Сакварелідзе та розпочати широку громадську дискусію щодо виборів наступного генпрокурора, ясно даючи зрозуміти, що у нього буде мандат для серйозного реформування, і що уряд буде його підтримувати, — резюмують автори матеріалу.

“24 канал”

Довідка "Ні корупції!"

Як ми повідомляли, 29 березня 2016 року, в день голосування у Верховній Раді за відставку генпрокурора, Віктор Шокін оприлюднив наказ про звільнення Давида Сакварелідзе.

“Заступника генерального прокурора України Д. Сакваралідзе звільнено з органів прокуратури. Структуру Генпрокуратури приведено у відповідність до вимог Закону України “Про прокуратуру”, – повідомляв офіційний сайт ГПУ.

 

Того ж дня, 29 березня 2016 року Верховна Рада України дала згоду на звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна. Це рішення підтримали 289 народних депутатів.

“Ні корупції!” також інформував, що, за словами Давида Сакварелідзе, президент мав намір обговорити з новим очільником ГПУ відновлення його на посаді заступника генпрокурора.

Президент сказав, що в наших стосунках нічого не змінюється і що моє звільнення не було погоджено з ним. Президент сказав, що він буде говорити з новим генеральним прокурором і буде говорити з ним про те, щоб нас відновили“, – повідомив Сакварелідзе виданню “Новое время“.

Тоді ж він заявив, що не претендує на посаду генпрокурора. Невдовзі Сакварелідзе сказав, що взагалу не планує повертатись на роботу в ГПУ.

Я не буду працювати в тій прокуратурі, де працюють за замовними справами, де працюють люди, які повертаються зі старої системи, де працюють люди, які мене вносили в “чорний список Царьова”, наголосив Сакварелідзе.