У Черкасах на хабарі спіймали посадовців інституту пожежної безпеки

Хабар30 березня під час спецоперації «на гарячому» затримали службову особу сектору сприяння працевлаштуванню випускників та кадрового забезпечення Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля.  Посадовець саме отримав хабар у 25 тис. грн. та 1 100 доларів США. Про це повідомила прес-служба прокуратури Черкаської області.

Як зазначають у відомстві, посадовці вишу систематично вимагали та одержували неправомірну вигоду від курсантів і слухачів вказаного закладу за здачу екзаменаційних сесій.

Затримувала хабарника обласна прокуратура у взаємодії зі співробітниками Управління Служби безпеки України в Черкаській області. Попередньо дії останнього кваліфіковано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368  (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

А сьогодні, 31 березня, СБУ повідомила, що співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою задокументували черговий факт хабарництва посадовців Черкаського інституту пожежної безпеки.

У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України встановлено ще трьох учасників корупційної схеми вимагання коштів від курсантів інституту.

Під час обшуку за місцем проживання одного з начальників відділу інституту співробітники спецслужби вилучили сто тисяч доларів США та один мільйон гривень. Тривають обшуки у інших посадовців.

Вирішується питання про оголошення підозр усім учасникам корупційної схеми.

cherk-pozez-instytut

Це вже не перше за цей рік  затримання викладачів-хабарників на Черкащині.

Як писав "Ні корупції", місяць тому на Черкащині з хабарем затримали викладача ПТУ. Він вимагав та одержав "винагороду" у п’ять тисяч гривень за зарахування студенту  практики та видачу документів про закінчення навчання. Щоб себе убезпечити, хабарник, до всього, змусив студента надати розписку, ніби він позичав у нього гроші.