Ділки від медицини “обідрали” бюджет на 500 тисяч

MEDПрацівники Управління захисту економіки Національної поліції України в Луганській області задокументували злочинну діяльність посадових осіб медичного закладу.

Відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель", якщо вартість закупівель товарів та послуг перевищує 100 тисяч гривень, обов'язково проводиться тендер.

Щоб уникнути процедури проведення відкритих торгів на закупівлю необхідних товарно-матеріальних цінностей, керівництво установи уклало десяток договорів з товариством. Згідно з пунктами угод, підприємство мало надавати для медичного закладу формений одяг та інвентар. Загальна вартість товарів по всім договорам становить понад 900 тисяч гривень. Зазначена сума була виділена з обласного бюджету.

В ході проведення заходів з недопущення розкрадання бюджетних коштів працівники УЗЕ встановили, що вартість закупленого у товариства спецодягу та інвентарю значно перевищує ринкову. Даний факт підтверджує висновок судово-економічної експертизи. У результаті закупівлі посадовцями товарів за завищеними цінами, обласному бюджету завдано збитків майже на півмільйона гривень.

58-річному посадовцю повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу  України.

За зловживання владою або службовим становищем передбачене позбавлення волі на строк від 3-х до 6-ти років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, зі штрафом від 5,5  до 17 тисяч гривень.

Департамент захисту економіки Нацполіції