Міліціонери продавали «індульгенції» за 11 тисяч

Фото: ДТ

Фото: ДТ

Суд залишив злочинців на волі, обмеживши міру покарання штрафом, про це пише «Перша інстанція».

На лаві підсудних опинилися двоє оперуповноважених сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків кримінальної міліції Кіровоградського відділення МВС. Як показують матеріали досудового розслідування, в лютому 2015 року в відділення було направлено заяву про шахрайство бухгалтера фірми «Посмішка» на суму 8600 гривень.

Дізнавшись про це, бухгалтер звернулася до своїх знайомих оперуповноваженим цього відділення і попросила їх з'ясувати подробиці заяви. У відповідь міліціонери повідомили, що можуть гарантувати їй непритягнення до кримінальної відповідальності - якщо та заплатить їм 500 доларів і 5 тис. гривень.

Потерпіла погодилася на цю умову і передала здирникам 11 тис. гривень, після чого їх затримали співробітники правоохоронних органів. Під час обшуку, домашню адресу одного із міліціонерів знайшли 11 грам канабісу та 26 набоїв від пістолета Макарова. Звинувачення інкримінувало йому ч.2 ст.369-2, ч.1 ст.309, ч.1 ст.263 КК України (одержання хабара, незаконне зберігання наркотиків і боєприпасів), а його подільник - ч.2 ст.369-2 (одержання хабара).

На суді обидва обвинувачених визнали свою провину, заявили про щиросердому каяття і заявили, що гроші витратили «на бензин для роботи». В результаті обидва злочинці залишилися на свободі: зберігання наркотиків і боєприпасів «потягнуло» на 2 роки ув'язнення (від якого підсудного звільнили, оскільки він вже відбув більше року попереднього арешту), а за хабар кожного з подільників зобов'язали виплатити по 17 тис. гривень штрафу.