Сакварелідзе мають відновити на посаді – президент

Д.Сакварелідзе. Фото із джерел Інтернет

Д.Сакварелідзе. Фото ЛІГА

Петро Порошенко має намір обговорити з новим генпрокурором відновлення на посадах звільненого заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе і його команди. Про це сам Сакварелідзе за підсумками зустрічі з президентом заявив виданню "Новое время".

"Президент сказав, що в наших стосунках нічого не змінюється і що моє звільнення не було погоджено з ним. Президент сказав, що він буде говорити з новим генеральним прокурором і буде говорити з ним про те, щоб нас відновили", - зазначив Сакварелідзе.

Що стосується посади генерального прокурора, Сакварелідзе свою кандидатуру висувати не планує: "Я на це не претендую, я кілька раз про це заявляв і він знає, що я на це не претендую".

УНІАН

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, 29 березня 2016 року, в день голосування у Верховній Раді за відставку генпрокурора, Віктор Шокін оприлюднив наказ про звільнення Давида Сакварелідзе.

Заступника генерального прокурора України Д. Сакваралідзе звільнено з органів прокуратури. Структуру Генпрокуратури приведено у відповідність до вимог Закону України “Про прокуратуру”, повідомляв офіційний сайт ГПУ.

“До Генеральної прокуратури упродовж останнього часу неодноразово надходили колективні депутатські звернення та запити щодо невідповідності вимогам статей 8, 15 Закону України “Про прокуратуру” встановленої у структурі та штатному розписі посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області, яку обіймає Д. Сакварелідзе.

Фото - сайт ГПУ

Фото - сайт ГПУ

Також обгрунтованість рішення про встановлення зазначеної посади стало предметом судового оскарження в Окружному адміністративному суді міста Києва за позовом народного депутата України.

Генеральним прокурором України приведено у відповідність до вимог Закону України “Про прокуратуру” структуру та штатний розпис органів прокуратури шляхом видання наказу про ліквідацію посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області з одночасним встановленням посади прокурора Одеської області.

Крім того, своїм наказом від 29 березня поточного року Генеральний прокурор України притягнув до дисциплінарної відповідальності Д. Сакварелідзе за грубе порушення правил прокурорської етики, втручання у непередбаченому законодавством порядку у службову діяльність іншого прокурора, скоєння проступку, який порочить працівника прокуратури, невиконання та неналежне виконання службових обов’язків, звільнивши його з посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області та з органів прокуратури.

Виконання обов’язків прокурора Одеської області покладено на першого заступника прокурора цієї області Жученка О.Д.”, – повідомляв сайт ГПУ.

Того ж дня, 29 березня 2016 року, Верховна Рада 289 голосами дала згоду на звільнення Шокіна.