“Ощадбанк” вимагає у концерну Фірташа $100 мільйонів

Д.Фірташ. Фото зі сторінки antikor.com.ua

Д.Фірташ. Фото зі сторінки antikor.com.ua

Державний “Ощадбанк” має намір через суд стягнути понад 100 мільйонів доларів заборгованості з найбільшого виробника мінеральних добрив в Україні – концерну “Стирол№, що входить до холдингу Ostchem Group бізнесмена Дмитра Фірташа.

Про це свідчить постанова суду, опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з документом, у грудні 2015 року держбанк звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою про стягнення заборгованості з концерну за договором кредитної лінії від 2011 року в цілому на суму близько 7 мільйонів доларів, у березні 2016 року банк надав суду заяву про збільшення розміру позовних вимог до 103,879 мільйона доларів США (з яких 95,8 мільйонів – прострочена заборгованість за кредитом, і 8,1 мільйонів – відсотки за користування кредитом). До стягнення пред'явлені ще близько 3 мільйонів гривень.

Розглянувши матеріали справи, суд призначив судову економічну експертизу, оскільки для перевірки пред'явлених до стягнення нарахувань заборгованості необхідні спеціальні знання.

Холдинг Ostchem об'єднує підприємства азотної хімії Group DF Дмитра Фірташа. Структури Фірташа контролюють понад 70% українських облгазів, а також більш як половину вітчизняних хімічних підприємств.

УНІАН