НАБУ підштовхнуло суддю до спроби самогубства – голова Ради суддів

SAMГолова Ради суддів України Валентина Сімоненко засудила методи і дії працівників НАБУ та Нацполіції під час затримання одеського судді, підозрюваного у хабарництві, повідомляється на офіційному веб-порталі “Судова влада України”.

Зокрема, як інформує сайт, Сімоненко “стурбована тим, що під час проведення і затримання судді Малиновського районного суду міста Одеси методи та дії працівників Національного антикорупційного бюро України та Національної поліції призвели до спроби самогубства підозрюваного”.

За інформацією видання, щодо судді “розпочалося досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального Кодексу України (одержання неправомірної вигоди).

Повага до честі та гідності людини під час розслідування кримінальних правопорушень є демонстрацією принципу презумпції невинуватості, закріпленого у Конституціях більшості країн світу та України. А нехтування цими правилами є демонстрацією нехтування цим принципом.

Прикро, але на сьогодні у суспільстві побутує думка, нав’язана безвідповідальними політиками, що, сама по собі посада судді характеризує людину як хабарника і недоброчесного громадянина <…> На жаль, відсутність поваги до честі і гідності людини демонструють, також, при виконанні  своїх обов’язків, і деякі судді, працівники апаратів судів та інших органів судової влади. А тому я закликаю усіх працівників правоохоронних органів, суддів, працівників апарату судів та усіх органів судової влади при виконанні своїх обов’язків пам’ятати, що честь і гідність людини є наріжним каменем Конвенції про права людини”, – йдеться у заяві голови Ради суддів України В.Сімоненко.

В той же час в НАБУ стверджують, що суддя застосував вогнепальну зброю саме проти детективів Бюро.

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник 29 березня 2016 року доповів президенту Петру Порошенку про невдалу операцію з затримання судді, спійманому на великому хабарі.

Про це розповідав на своїй сторінці у Facebook прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Директор Національного антикорупційного бюро повідомив президента про спецоперацію з затримання судді, який отримав хабара в розмірі 500 тисяч гривень”, – написав він.

За словами Цеголка, під час затримання суддя відкрив вогонь з вогнепальної зброї і втік.

Президент доручив СБУ вжити усіх заходів для його затримання”, – додав прес-секретар голови держави.

Пізніше співробітники Національного антикорупційного бюро України встановили місце перебування одеського судді, який чинив опір при спробі затримати його за отримання хабара. Про це повідомила прес-служба НАБУ на своїй сторінці у Facebook.

На даний час працівниками Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою встановлено місце перебування судді Малиновського районного суду міста Одеса, який застосував вогнепальну зброю проти детективів НАБУ“, — йдеться у повідомленні.

Наразі вирішується питання щодо застосування запобіжних заходів, інформує НАБУ.