Керівники облподаткової за хабар обіцяли закрити кримінальну справу

хабарЗа закриття кримінального провадження проти бізнесу власника АЗС троє чиновників фіскальної служби Хмельницької області вимагали 20 тисяч гривень, про це пише «Перша інстанція».

Під підозрою опинилися заступник начальника ГУДФС в Хмельницькій області (координує роботу підрозділів податкової міліції), заступник начальника слідчого управління фінансових розслідувань місцевого управління і заступник начальника відділу оперативного супроводу адміністрування ПДВ оперативного управління ДПІ в Хмельницькому. Їх підозрюють у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

23 грудня 2015 всім трьом повідомлено про підозру. Слідство веде Генеральна прокуратура.

Досудовим розслідуванням встановлено, що старший слідчий з особливо важливих справ ГУ ДФС в Хмельницькій області Подіняк П.П. в минулому році розслідував справу про незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів.

В ході слідства судом було накладено арешт на 4 тонни бензину на АЗС, опечатані резервуари з паливом. Щоб з'ясувати підстави, що послужили приводом для арешту, власник автозаправок звернувся до слідчого, який перенаправив його до першого заступника начальника ГУ ДФС в Хмельницькій області. При зустрічі податківець повідомив бізнесменові про «можливості позитивного врегулювання ситуації, що виникла способом, який буде озвучений пізніше іншими особами від його імені».

Що він мав на увазі підприємець дізнався пізніше. За даними слідства, чиновник після розмови з бізнесменом домовився із заступником начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області та заступник начальника відділу оперативного супроводу адміністрування ПДВ оперативного управління ДПІ в Хмельницькому про шантаж. За зняття арешту з резервуарів з пальним і закриття кримінального провадження вони виставили власнику АЗС невигадливі вимоги: заплатити 20 тис гривень.

Надалі, заступник начальника відділу адміністрування ПДВ зустрівся з бізнесменом в робочому кабінеті останнього і повідомив, що для закриття кримінального провадження і, відповідно, зняття арешту з майна потрібні 20 тис. гривень. Підприємець погодився.

Спочатку власник АЗС передав першу частину - 5 тис. гривень. Залишок податківці хотіли отримати через посередника для конспірації. Однак бізнесмен наполягав на безпосередній передачі. В результаті другу частину неправомірної вигоди податківці так і не отримали.