Керівник РДА заперечив примусовий збір грошей на «броники»

студентам видали міфічні премії  Фото: zn.ua

студентам видали міфічні премії
Фото: zn.ua

У школах Камінь-Каширського району вчителів просили здати по 10 гривень військовим на бронежилети, мовляв, з таким проханням звернулися волонтери.

З приводу цього у соцмережах розгорівся скандал. Дехто звинувачував начальника місцевого відділу освіти у тому, що той змушує освітян здавати гроші, та закидав йому «радянські методи» роботи. Інші нарікали на «незрозумілих» волонтерів, які це організували, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Журналіст та голова «Камінь-Каширського центру ветеранів АТО Богдан Пташник, з подачі якого і було організовано збір коштів, пояснив ситуацію.

Він розповів, що нещодавно до нього звернулися снайпери однієї з бригад, серед яких є і місцеві військові. Вони поскаржилися на брак якісних бронежилетів. Волонтер віддав бійцям власний бронежилет німецького виробництва. Бійці протестували його та попросили Пташника допомогти придбати декілька таких самих.

Намагаючись допомогти, Богдан Пташник звернувся до місцевого населення з закликом організувати збір коштів на імпортні засоби захисту. Участь у цьому зголосився взяти начальник відділу освіти Камінь-Каширської РДА Віктор Пась. Він звернувся з проханням до колективів місцевих шкіл допомогти у зборі коштів.

Натомість дехто з учителів не зрозумів та сприйняв таке прохання, як наказ, та закинув начальнику відділу освіти «радянські методи роботи», посилаючись на те, що це справа добровільна та, буцімто, забезпеченням військових має займатися держава, ‒ йдеться в повідомленні.

Віктор Пась стверджує, що розіслав по школах лише інформаційний лист з проханням про збір коштів, спростовуючи інформацію про, буцімто, виданий указ.