За відставку Шокіна проголосували аж два депутати “опоблоку”

В.Шокін. Фото dsnews.ua

В.Шокін. Фото dsnews.ua

Як повідомляв "Ні корупції!", Верховна Рада України сьогодні, 29 березня 2016 року, дала згоду на звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна. Це рішення підтримали 289 народних депутатів.

УНІАН уточнює, що це були 289 нардепів із 339, зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема, від фракції “Блоку Петра Порошенка” проголосували “за” 114 депутатів, від “Народного фронту” – 72, “Батьківщини” – 13, “Самопомочі” – 24, Радикальної партії – 17.

Від "Опозиційного блоку" постанову підтримали лише 2 народних депутати, від групи “Відродження” – 4, групи “Воля народу” – 11, а також 32 позафракційних депутати.

Оголошуючи проект постанови, представник президента у парламенті Степан Кубів нагадав, що президент вніс до парламенту подання про звільнення Шокіна з посади генпрокурора 22 лютого 2016 року.

"Шокін подав особисту заяву щодо його звільнення", - додав депутат.

Як повідомляли ЗМІ, 16 лютого президент Петро Порошенко запропонував Шокіну подати у відставку. Пізніше він вніс до ВР проект постанови про надання згоди на звільнення Шокіна.

За матеріалами УНІАН

Довідка "Ні корупції!”

Про розгалужені корупційні зв’язки тепер вже колишнього генпрокурора Шокіна неодноразово повідомляли не лише ЗМІ, але й й співробітники Генпрокуратури.

Зокрема, заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе заявляв про ділові зв'язки генпрокурора Віктора Шокіна і "діамантових" прокурорів.

За його словами, справа "діамантових" прокурорів стала Рубіконом для української прокуратури.

"У нашому провадженні близько 40 корупційних справ, але все якось замкнулось на справі "діамантових" прокурорів. Чому? Бо генпрокурор Віктор Шокін у цій справі виступає як найпалкіший адвокат і захисник Корнійця і Шапакіна. Наближених до нього людей", - заявляв Сакварелідзе, на слова якого посилалася “Українська правда”.

"Є такий термін – керуючий справами. От Корнієць сам по собі "керуючий справами" Шокіна. Є також інформація, що деякий час він був його водієм. Це доводиться вилученими у Корнійця документами, які прив'язують його до Шокіна", - додав Сакварелідзе.

Він також заявив, що його і його команду обдурили, пообіцявши провести реорганізацію відділу, а насправді зараз їх усіх намагаються дискредитувати і звільнити.

Як ми інформували, 29 березня 2016 року, в день голосування у Верховній Раді за відставку генпрокурора, Віктор Шокін оприлюднив наказ про звільнення Давида Сакварелідзе.

Заступника генерального прокурора України Д. Сакваралідзе звільнено з органів прокуратури. Структуру Генпрокуратури приведено у відповідність до вимог Закону України “Про прокуратуру”, – повідомляв офіційний сайт ГПУ.

До Генеральної прокуратури упродовж останнього часу неодноразово надходили колективні депутатські звернення та запити щодо невідповідності вимогам статей 8, 15 Закону України “Про прокуратуру” встановленої у структурі та штатному розписі посади заступника.

Також обгрунтованість рішення про встановлення зазначеної посади стало предметом судового оскарження в Окружному адміністративному суді міста Києва за позовом народного депутата України.

Генеральним прокурором України приведено у відповідність до вимог Закону України “Про прокуратуру” структуру та штатний розпис органів прокуратури шляхом видання наказу про ліквідацію посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області з одночасним встановленням посади прокурора Одеської області.

Крім того, своїм наказом від 29 березня поточного року Генеральний прокурор України притягнув до дисциплінарної відповідальності Д. Сакварелідзе за грубе порушення правил прокурорської етики, втручання у непередбаченому законодавством порядку у службову діяльність іншого прокурора, скоєння проступку, який порочить працівника прокуратури, невиконання та неналежне виконання службових обов’язків, звільнивши його з посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області та з органів прокуратури.

Виконання обов’язків прокурора Одеської області покладено на першого заступника прокурора цієї області Жученка О.Д.”, – інформував сайт ГПУ.

“Ні корупції!” також писав, що екс-заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць, або так званий діамантовий прокурор, має намір оскаржити в суді призначення Давида Сакварелідзе заступником генерального прокурора – прокурором Одеської області.

З цією метою він направив до Окружного адміністративного суду Києва позов з вимогою визнати незаконним наказ генпрокурора про призначення Давида Сакварелідзе заступником генпрокурора – прокурором Одеської області.

Про це Корнієць написав на своїй сторінці в Facebook.

Мені стало відомо про те, що 14.04.2016 Окружний адміністративний суд Києва розгляне позов про скасування наказу ГПУ про призначення на посаду заступника генпрокурора Д.Сакварелідзе. Мною подано аналогічний позов 16.03.2015, однак дата засідання не визначена. Пропоную позивачам об’єднається і разом підтримати позовні вимоги“, – йдеться в повідомленні.