“Цинізм перевершив часи Януковича”, – Саакашвілі

Фото Reuters

Фото Reuters

Голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі 29 березня 2016 року зібрав брифінг у зв'язку зі звільненням прокурора Одещини Давіда Сакварелідзе.

Керівника Одеської області шокувало те, що заступника генпрокурора звільнили на прохання "криміналу і сепаратистів", щодо яких Сакварелідзе розпочав розслідування.

Час уже кричати "караул". Докотились, приїхали. Такого цинізму ніхто не дозволяв собі навіть в епоху Януковича”, – заявив Саакашвілі.

Він нагадав, що був присутній при тому, коли призначали на посаду Сакварелідзе: "Президент Порошенко надавав йому чіткий мандат на боротьбу з мафією, яка існує в Одесі та Одеській області".

Як відзначає “24 канал”, від глави держави Петра Порошенка Саакашвілі очікує різкої і принципової реакції щодо звільнення Давида Сакварелідзе за наказом Віктора Шокіна.

"24 канал"

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, сьогодні, 29 березня 2016 року, в день голосування у Верховній Раді за відставку генпрокурора, Віктор Шокін оприлюднив наказ про звільнення Давида Сакварелідзе.

Заступника генерального прокурора України Д. Сакваралідзе звільнено з органів прокуратури. Структуру Генпрокуратури приведено у відповідність до вимог Закону України “Про прокуратуру”,інформував офіційний сайт ГПУ.

“До Генеральної прокуратури упродовж останнього часу неодноразово надходили колективні депутатські звернення та запити щодо невідповідності вимогам статей 8, 15 Закону України “Про прокуратуру” встановленої у структурі та штатному розписі посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області, яку обіймає Д. Сакварелідзе.

Також обгрунтованість рішення про встановлення зазначеної посади стало предметом судового оскарження в Окружному адміністративному суді міста Києва за позовом народного депутата України.

Генеральним прокурором України приведено у відповідність до вимог Закону України “Про прокуратуру” структуру та штатний розпис органів прокуратури шляхом видання наказу про ліквідацію посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області з одночасним встановленням посади прокурора Одеської області.

Крім того, своїм наказом від 29 березня поточного року Генеральний прокурор України притягнув до дисциплінарної відповідальності Д. Сакварелідзе за грубе порушення правил прокурорської етики, втручання у непередбаченому законодавством порядку у службову діяльність іншого прокурора, скоєння проступку, який порочить працівника прокуратури, невиконання та неналежне виконання службових обов’язків, звільнивши його з посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області та з органів прокуратури.

Виконання обов’язків прокурора Одеської області покладено на першого заступника прокурора цієї області Жученка О.Д.”, – повідомляв сайт ГПУ.