Шахраї отримали 11 гектарів лісу під Києвом

Дерибан земліСБУ розслідує несанкціоноване втручання в роботу програмного комплексу ведення Державного земельного кадастру, що призвело до присвоєння 11 гектарів лісу в Обухівському районі Київської області, пише «Перша інстанція».

Головне управління СБУ в Києві та області здійснює досудове розслідування (розпочате 2 березня 2016 року) за фактом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи - програмного комплексу ведення Державного земельного кадастру, що призвело до підробки інформації (ч. 2 ст. 361 КК України).

7 серпня 2015 року низка осіб вчинили несанкціоноване втручання в роботу «Національної кадастрової системи». Вони внесли відомості про отримання у власність двох осіб шести земельних ділянок державного лісового фонду (ліси 1 групи) на території Української міськради Обухівського району Київської області. Загальна площа цієї землі - 11,2 га. Згідно з незаконно внесеними змінами, замість лісового фонду, цільове призначення землі зазвучало інакше: «для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)».

В рамках розслідування СБУ просило Печерський суд Києва про доступ до всіх документів, які подавалися до Обухівської райдержадміністрації за згаданим 6 земельними ділянками. Суд надав правоохоронному органу доступ до документів, але відмовився дати право на їх вилучення.