“Хворий” Шокін звільнив Давида Сакварелідзе

В.Шокін. Фото зі сторінки 112.ua

В.Шокін. Фото зі сторінки 112.ua

Сьогодні, 29 березня 2016 року, в день голосування у Верховній Раді за відставку генпрокурора, Віктор Шокін оприлюднив наказ про звільнення Давида Сакварелідзе.

Заступника генерального прокурора України Д. Сакваралідзе звільнено з органів прокуратури. Структуру Генпрокуратури приведено у відповідність до вимог Закону України “Про прокуратуру”, повідомляє офіційний сайт ГПУ.

“До Генеральної прокуратури упродовж останнього часу неодноразово надходили колективні депутатські звернення та запити щодо невідповідності вимогам статей 8, 15 Закону України "Про прокуратуру" встановленої у структурі та штатному розписі посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області, яку обіймає Д. Сакварелідзе.

Фото - сайт ГПУ

Фото - сайт ГПУ

Також обгрунтованість рішення про встановлення зазначеної посади стало предметом судового оскарження в Окружному адміністративному суді міста Києва за позовом народного депутата України.

Генеральним прокурором України приведено у відповідність до вимог Закону України "Про прокуратуру" структуру та штатний розпис органів прокуратури шляхом видання наказу про ліквідацію посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області з одночасним встановленням посади прокурора Одеської області.

Крім того, своїм наказом від 29 березня поточного року Генеральний прокурор України притягнув до дисциплінарної відповідальності Д. Сакварелідзе за грубе порушення правил прокурорської етики, втручання у непередбаченому законодавством порядку у службову діяльність іншого прокурора, скоєння проступку, який порочить працівника прокуратури, невиконання та неналежне виконання службових обов’язків, звільнивши його з посади заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області та з органів прокуратури.

Виконання обов’язків прокурора Одеської області покладено на першого заступника прокурора цієї області Жученка О.Д.”, – повідомляє сайт ГПУ.

Генеральна покуратура України

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, 29 березня 2016 року у Верховній Раді відбувається голосування за відставку генпрокурора Віктора Шокіна.

У той же час, як інформували “Українську правду”, 28 березня 2016 року генпрокурор був відсутній на роботі. Про це виданню повідомили джерела в Генпрокуратурі. Депутат БПП Сергій Лещенко сказав при цьому, що Шокін перебуває на лікарняному.

Співрозмовники УП в Генпрокуратурі не змогли підтвердити або спростувати цю інформацію, зазначивши лише, що Генпрокурора дійсно немає на роботі і він погано почувається.

“Ні корупції!” також інформував, що екс-заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць, або так званий діамантовий прокурор, має намір оскаржити в суді призначення Давида Сакварелідзе заступником генерального прокурора – прокурором Одеської області.

З цією метою він направив до Окружного адміністративного суду Києва позов з вимогою визнати незаконним наказ генпрокурора про призначення Давида Сакварелідзе заступником генпрокурора – прокурором Одеської області.

Про Корнієць він написав на своїй сторінці в Facebook.

Мені стало відомо про те, що 14.04.2016 Окружний адміністративний суд Києва розгляне позов про скасування наказу ГПУ про призначення на посаду заступника генпрокурора Д.Сакварелідзе. Мною подано аналогічний позов 16.03.2015, однак дата засідання не визначена. Пропоную позивачам об’єднається і разом підтримати позовні вимоги“, – йдеться в повідомленні.

Фото на головній сторінці - "Корреспондент"