Як учаснику АТО домогтись землі від місцевої влади

Органи місцевого самоврядування приховують від українських військових, які повернулись з АТО, земельні ділянки.

Про це повідомив юрист правозахисної групи "Січ" у Дніпропетровську Анатолій Скачко.

"Землі приховують службовці, голових рад, районних земельних ресурсів", - каже він.

За словами юриста, бійці АТО скаржаться, що їм часто місцева влада видає землю, яка не призначена для сільського господарства.

"Їм дають солончаки, пасовища, на яких навіть трава не росте. Вони приходять і кажуть: "Ми знаємо, що земля є", - каже правозахисник.

"Голови рад знають, що на їхній території є земля державного призначення. А її нелегально використовують сількогосподарські фірми і не платять при цьому жодних податків", - додає він.

Юрист рекомендує спілкуватися з місцевою влади виключно  письмово.

"Ми рекомендуємо в письмовому вигляді написати заяву на ім'я голови ради про надання інформацїі щодо вільної землі, яку вони можуть взяти для оформлення у власність. Якщо, припустимо, у приватній розмові кажуть, що землі немає, то коли вони отримують офіційну заяву, тоді голова зі своїми співробітниками будуть думати: чи відмовити письмово і взяти на себе кримінальну відповідальність, чи видірвати від гаманця і все ж таки дати якусь частину землі", - пояснює Анатолій Скачко.

У випадку, якщо службовець відмовляє, тоді варто надіслати заяву до прокуратури з тим, щоб вона призначила розслідування  правомірності дій посадових осіб, долучаючи цю відмову посадової особи.

Слід зауважити, що статтею 121 Земельного кодексу України передбачені види земельних ділянок, які можуть отримати усі громадяни України: 2 гектари землі для ведення особистого селянського господарства, 12 соток для ведення садівництва. Землі під будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських споруд у селах - 25 соток, селищах 15, а у містах - до 10 соток. Під індивідуальні дачні будівництва - 10 соток, а під будівництво гаражу - 1 сотка.

Чим регламентується виділення землі учасникам АТО, читайте ТУТ

Відео та текст: Микола Мирний для "Ні корупції!"