Центр протидії корупції не переслідують – ГПУ

GPU-99У Генеральній прокуратурі України переконують, що кримінального провадження проти керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна не відкривали, а обшуків не проводили — лише "хочуть подивитись на документи".

Про це на брифінгу 27 березня 2016 року заявив прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко, коментуючи рішення Печерського райсуду Києва про надання ГПУ доступу із правом вилучення речей і документів Центру протидії корупції.

"Доступ — це фактично говорить про те, що ми хочемо подивитися на ці документи разом із паном Шабуніним (Віталієм Шабуніним, керівником Центру протидії корупції – Ред.). Ініціатива — не наша, не Генпрокурора, не будь-якого заступника. Ініціатива надійшла від народних депутатів із різних фракцій, які попросили ГПУ перевірити ефективність та законність використання коштів іноземної допомоги", — заявив Куценко, продемонструвавши лист-звернення нардепів.

За його словами, серед депутатів, які підписали звернення, є представники фракцій БПП і "Народного фронту".

Як запевнив Куценко, ні про які репресивні дії щодо Шабуніна не йдеться, ніяких кримінальних проваджень стосовно будь-якої особи, у тому числі Шабуніна, його колег та підлеглих — немає, як і обшуків.

Він також додав, що документи представники ГПУ вивчать "виключно разом з паном Шабуніним".

“24 канал”

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, Печерський суд Києва надав слідчим Генпрокуратури доступ із правом вилучення речей і документів Центру протидії корупції, а також документів, які становлять банківську таємницю. Відповідні ухвали, видані судом в один день – 22 березня 2016 року, з’явилася в Єдиному реєстрі судових рішень.

Таким чином, слідчі ГПУ матимуть доступ до речей і документів Центру протидії корупції, копій договорів про відкриття та обслуговування банківських рахунків, довіреностей, карток із зразками підпису посадових осіб організації, печаток, договорів на встановлення системи “Клієнт-Банк”, виписок з номерами телефонів, ІР-адрес, з яких проходило з’єднання системи “Клієнт-Банк” та датами проведення вказаних з’єднань.

Також слідчі можуть отримати інформацію про рух грошей на рахунках ЦПК, бухгалтерських документів, документів підрядників громадської організації, виписок, та іншого з початку 2014 року.

До суду із відповідними клопотаннями звернувся старший слідчий в особливо важливих справах відділу з розслідування кримінальних проваджень у сфері власності Генпрокуратури В.Машика.

В рамках досудового розслідування слідчі ГПУ шукають гроші уряду США, які виділялися на реформу кримінальної юстиції і, на думку ГПУ, мали б надходити безпосередньо на рахунки правоохоронного органу.

Центр протидії корупції називає таке кримінальне провадження приводом втрутитися та заблокувати роботу громадської організації, заарештувати її рахунки та почати кримінальне переслідування її співробітників, які публічно критикують роботу керівництва Генпрокуратури України.

“Це можна розцінювати виключно як тиск на організацію. На місце Генерального прокурора готують одного з замів Шокіна – Столярчука чи Севрука, роботу яких жорстко критикує Центр”, – заявив Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокурор ГПУ О.Варченко. Ухвали видані слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва Цокол Л.І. за участі секретаря Сторожук Є.Ю., уточнює прес-служба Центру протидії корупції.