Шокін арештував квартиру свого екс-заступника Каська

В.Касько. Фото зі сторінки 24 daily.net

В.Касько. Фото зі сторінки 24 daily.net

Генпрокурор Віктор Шокін добився арешту квартири свого екс-заступника Віталія Каська на бульварі Дружби народів, 14-16 у Києві. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 22 березня.

За версією слідчих, Касько вчинив шахрайство, надавши недостовірну інформацію про відсутність постійного житла у Києві і, завищивши фактичну кількість членів сім’ї  у 2010-2014 роках, незаконно заволодів квартирою у столиці.

У 2003 році Віталій Касько отримав службову однокімнатну квартиру у Печерському районі, яку пізніше приватизувала його матір, яка вже проживала у трикімнатній квартирі в Києві.

За повідомленням видання “Наші гроші”, Генпрокуратура надала Каську 3-кімнатну квартиру у цьому комплексі в центрі Києва. Фото зі сторінки http://nashigroshi.org/

За повідомленням видання “Наші гроші”, Генпрокуратура надала Каську 3-кімнатну квартиру у цьому комплексі в центрі Києва. Фото зі сторінки http://nashigroshi.org/

У 2010 році Касько знову звернувся до Генпрокурора щодо надання йому службової квартири. Він повідомив, що проживає з дідусем, матір’ю та сестрою. Відтак родині Каська виділили трикімнатну квартиру в тому ж Печерському районі. Йдеться про трикімнатну квартиру на бульварі Дружби народів, 14-16 площею 155 кв.м.

Трикімнатна квартира у цьому житлокомплексі меншої площі зараз продається за 8,5 мільйона гривень. Таким чином квартира Каська може коштувати 10 мільйонів, повідомляє видання “Наші гроші”.

У грудні 2010 року Віталій Касько звільнився з ГПУ і працював як адвокат. За два місяці до звільнення з ГПУ трикімнатну квартиру, виділену родині Каська, виключили з числа службових.

У березні 2014 року Касько зумів одноосібно її приватизувати. Відповідне клопотання до відділу приватизації державного житлового фонду направив заступник генпрокурора Микола Банчук. На момент приватизації квартири Віталій Касько не працював у прокуратурі. Заступником генпрокурора його призначили у травні 2014 року.

"Наші гроші"

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, заступник генерального прокурора Віталій Касько, який вирішив звільнитися з Генеральної прокуратури України, 15 лютого 2016 року на брифінгу в Києві заявив, що в ГПУ панує корупція та кругова порука, а ключові посади обіймають послідовники колишнього генерального прокурора Віктора Пшонки.

Тоді ж Касько зачитав свій рапорт на ім’я генпрокурора Віктора Шокіна, відзначивши, що хоче звільнитися за власним бажанням.

Таке бажання обґрунтоване тим, що нинішнє керівництво прокуратури остаточно перетворило її на орган, де панує корупція і кругова порука, а будь-які спроби змінити цей стан речей всередині прокуратури відразу і показово переслідуються. Тут працює не право і закон, а свавілля і беззаконня, а ключові позиції в Генеральній прокуратурі з кожним днем обіймає все більше вихованців і послідовників сумновідомого Пшонки”, – наголосив Касько.

Наприкінці лютого 2016 року Віталій Касько в інтерв’ю агентству Reuters сказав, що генеральний прокурор Віктор Шокін вимагав від нього виконання інструкцій заступника голови парламентської фракції “Блоку Петра Порошенка” Ігоря Кононенка.

Він зазначив, що як політик Кононенко не “світився”. Однак, за його словами, Шокін давав йому інструкції, які нібито надходили саме від Кононенка.

За словами спікера парламенту Володимира Гройсмана, завтра, 29 березня 2016 року, планується розглянути заяву генпрокурора Віктора Шокіна про відставку.