“Призначити незалежного генпрокурора!” – гасло акції протесту в Києві

Під час акції. Фото руху "Чесно"

Під час акції. Фото руху "Чесно"

Під стінами Адміністрації президента України сьогодні, 28 березня 2016 року, відбувається громадянська акція з вимогою до Петра Порошенка призначити незалежного генерального прокурора.

"Головна причина проведення акції – це відставка чинного генерального прокурора України Віктора Шокіна. Тут сьогодні відбудеться обговорення, сюди прийдуть громадські активісти та народні депутати. Вони запропонують альтернативних кандидатів на цю посаду", - повідомляє з місця події кореспондент телеканалу "112 Україна".

На думку активістів, нинішні найбільш імовірні кандидати в наступники Шокіна належать до старої корумпованої системи прокуратури.

Також повідомляється, що подібні акції з вимогою відставки генпрокурора та реформування органів прокуратури відбудуться о 12:00 у кількох містах України.

Під час акції. Фото Maidan Press Center

Під час акції. Фото Maidan Press Center

Один із учасників акції під АП, народний депутат України Дмитро Добродомов у коментарі журналістам зазначив, що активісти виступають з вимогою проведення прозорого конкурсного відбору на посади в прокуратурі.

"Сьогодні сюди прийшли не лише політики, багато громадських діячів. Ми повинні дати чітке, рішуче вираження того, що ми так далі працювати і жити не будемо, однією відставкою Шокіна, а я впевнений, що вона відбудеться, тому що якщо раптом завтра депутати, коли буде винесено це в зал, не проголосують, це буде точка неповернення для цього парламенту, це є очевидним. Але що далі? Тут питання, і найголовніше – ми вимагаємо прозорого конкурсу. Народні депутати зареєстрували, і я в тому числі є співавтором законопроекту про кваліфікаційні комісії, які б повинні були прозоро провести ту реформу, яку провалив повністю Шокін", – сказав Добродомов.

За його словами, якщо 29 березня чинного генпрокурора не буде відправлено у відставку, "тоді треба всіх депутатів відправляти у відставку".

Крім того, нардеп заявив, що заступник голови Голосіївського районного суду Києва, в якому розглядається справа "діамантових прокурорів", є кумою головного обвинуваченого у цьому процесі.

"У Голосіївському суді, де слухається справа, заступник керівника цього суду – це кума головного обвинуваченого у цьому питанні. Це не прямий родинний зв'язок, але зв'язок прямого знайомства цих людей є очевидним, і на якій підставі з Печерського до Голосіївського (суду) потрапила (справа), можна лише здогадуватися", – сказав Добродомов.

Телеканал нагадує, що раніше Верховна Рада не проголосувала постанову про відставку Віктора Шокіна з посади генпрокурора. Спікер парламенту Володимир Гройсман обіцяв, що це питання буде винесено на голосування 29 березня 2016 року.

Телеканал зазначає, що залишається інтригою, чи з'явиться Шокін в Раду для звіту перед його відставкою. Гройсман раніше інформував, що направив лист Шокіну із запрошенням до ВР, проте відповіді не отримав. Що стосується ГПУ, то там впевнені: голосів за відставку Шокіна в Раді немає.

"112 Україна".

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, 25 березня 2016 року активісти пікетували в Києві Генпрокуратуру, закликаючи до відставки генпрокурора Віктора Шокіна.

Напередодні заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе закликав громадян взяти участь в акції під стінами ГПУ на підтримку його команди.

Він заявив, що звільнення слідчих у справі “діамантових прокурорів” тривають. За його словами, семеро співробітників ГПУ, які займалися справою “діамантових прокурорів”, вже отримали повідомлення про звільнення.

У свою чергу у Шокіна запевнили, що заяви Сакварелідзе про звільнення слідчих у справі “діамантових прокурорів” не відповідають дійсності, а влаштована ним акція під ГПУ – це лише піар-кампанія.

Однак Сакварелідзе стверджував, що у Віктора Шокіна є ділові зв’язки з “діамантовими” прокурорами – Корнійцем та Шапакіним.

“У нашому провадженні близько 40 корупційних справ, але все якось замкнулось на справі “діамантових” прокурорів. ЧомуБо генпрокурор Віктор Шокін у цій справі виступає як найпалкіший адвокат і захисник Корнійця і Шапакіна. Наближених до нього людей“, – стверджував Сакварелідзе.

24 березня 2016 року Сакварелідзе також заявив про обшуки у співробітників Генеральної інспекції Генпрокуратури, яким повідомили про звільнення з посад. Про це він сказав в ефірі телеканалу “3s.tv”.

Тільки що почалися обшуки в наших хлопців, у нашої команди“, – повідомив він, не конкретизувавши, у кого саме проходить обшук і хто його проводить.

Тоді прокурор зазначив, що не виключає свою зустріч із президентом Петром Порошенком у зв’язку з останніми подіями в Генпрокуратурі. Сакварелідзе вважає, що вони свідчать про реванш заступників корупціонерів.