Податківець «пробачив» підприємцю 300 тисяч штрафу за 10% від суми

Корупція 300На хабарі попався головний державний інспектор-товарознавець Дніпропетровського управління з питань експертизи та досліджень Державної фіскальної служби, пише «Перша інстанція».

Як показують матеріали досудового розслідування, у вересні 2015 року до нього потрапили матеріали про порушення митних правил директором фірми «Інструментпрофі». Підприємство займалося імпортом товарів з Китаю і Туреччини. В черговий партії імпорту митники виявили 55 тис. незадекларованих зубних щіток. Заарештувавши товар, вони доручили оцінити його вартість товарознавцю.

Провівши експертизу, чиновник встановив, що вартість партії конфіскованих зубних щіток становить понад 1 млн грн. - і відповідно, штраф, який директор фірми повинен буде заплатити, складе аналогічну суму. Повідомивши ці дані підприємцю, товарознавець запропонував вказати в експертному висновку зменшену суму - 700 тис грн. - якщо бізнесмен заплатить особисто йому 30 тис. Гривень. Директор погодився на ці умови і перерахував хабар на номер картки, названий йому товарознавцем.

Звинувачення інкримінувало чиновнику ч.1 ст. 368 КК України. Підсудний повністю визнав свою провину і заявив про готовність допомагати слідству. В результаті, суд покарав злочинця штрафом в розмірі 25.5 тис грн.