На Черкащині державі повернули 0.4 га земель водного фонду

cherk-zabudova-dnipra-01Днями Черкаський районний суд за позовом прокуратури скасував незаконне розпорядження Черкаської районної адміністрації та визнав недійсними свідоцтва на право власності на чотири земельні ділянки водного фонду – прибережної захисної смуги р. Вільшанка поблизу с. Лозівок Черкаського району, які в березні 2014 року протиправно передали у власність окремим громадянам.

«Таким чином, у державну власність повернуто землі площею 0,4 га. Робота щодо захисту інтересів держави в частині збереження земель водного фонду, дотримання прав громадян на вільний доступ до водойм органами прокуратури області триває», - йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Черкаської області.

Втім, така «пильність» правоохоронних органів – це лиш крапля в морі, обурюються черкаські громадські активісти. З роками проблема дерибану прибережних земель лише поглиблюється. Як вже писав "Ні корупції", у так званому Царському селі, неподалік Черкас, особняки ростуть, а їхні впливові власники не зважають ні на закон, ні, тим більше, на думку громади.

Вже сьогодні,  як свідчать дані Кадастрової Карти, лише на Дніпрових берегах під Черкасами, на території Будище – Свидівської захисної дамби у приватну власність передані 166 земельних ділянок. А загальна площа переданих в приватну власність земель вже сягає 25,0106 га. І це лише за даними, які містяться у вільному доступі. Тобто, там зазначені території, на які люди вже отримали державні акти на право власності на землю. Екоінспекція області, попри численні звернення активістів, власні перевірки, порушень одразу кількох кодексів не бачить.

cherk-zabudova-dnipra-03

У Свидівоцькій сільраді кажуть, землі – в оренді. Саме так, нібито, сільська влада наповнює місцевий бюджет. За даними, які стали відомі громадськості, правоохоронними органами проводиться досудове розслідування по факту зловживання службовим становищем головою Свидівоцької сільської ради за кримінальним провадженням № 12013250020000517. По даному провадженню розглядаються саме питання незаконної передачі у власність земельних ділянок водного фонду.