Луценко кличе Томенка і Фірсова повернутися до БПП

BLOK-22Глава фракції БПП Юрій Луценко закликав нардепів Миколу Томенка та Єгора Фірсова написати заяви про повернення до фракції “Блоку Петра Порошенка” у Верховній Раді. Про це він заявив під час спілкування з журналістами в кулуарах Ради, яке транслював телеканал "112 Україна".

"Якщо ми відкриємо ст. 82 Конституції, там прямо зазначено, що вихід депутата з фракції означає дострокове припинення його повноважень. Надалі там сказано, що це вирішується згідно з відповідним законом. Опоненти кажуть, що такого закону немає - це правда, але правда те, що на початку 2000-х КСУ, розглядаючи подання, встановив, що Конституція є законом прямої дії. Якщо будь-яка норма Конституції не підкріплена відповідною нормою закону, все одно діють норми Конституції", - пояснив Луценко.

Він також сказав, що ситуація, яка виникла, йому неприємна, і він не розуміє кроку своїх колег.

"Мені здається, що всі знають, що у "Блоці Петра Порошенка" є повна свобода слова. Іноді вона зашкалює і навіть дратує людей, тому що коли заступник голови фракції "Блоку Петра Порошенка" пікетує Адміністрацію Петра Порошенка, це виглядає дещо дивно, але така у нас фракція - свобода слова. Більше того, у нас свобода голосування. І колега Фірсов, і колега Томенко повною мірою голосували вільно. Для чого вони виходили з фракції, порушуючи Конституцію, мені незрозуміло. Я закликаю їх просто взяти папір і написати заяву про повернення у фракцію, і на цьому вичерпати конституційний конфлікт", - додав Луценко.

Водночас Микола Томенко заявив, що готовий звернутися до суду в разі, якщо його не допустять до сесійної зали Ради.

"112 Україна"

Довідка “Ні корупції!”
Як ми повідомляли, 25 березня 2016 року народних депутатів Єгора Фірсова та Миколу Томенка, які раніше залишили фракцію БПП, позбавили депутатських мандатів. Таке рішення було прийняте на закритому з’їзді партії Блоку Петра Порошенка.

Прес-служба БПП на сторінці в Facebook повідомляла, що рішення про дострокове припинення повноважень народних депутатів Томенка й Фірсова було прийнято з посиланням на ст. 81 Конституції.

Стаття 81 Конституції в тому числі передбачає однією з причин дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі: “невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції“.

Як інформував “Ні корупції!”, 9 берзня 2016 року, Єгор Фірсов, народний депутат України, колишній член фракції БПП, а нині позафракційний, звинуватив нардепа від “Блоку Петра Порошенка” Олександра Грановського у рейдерстві, заявивши про його причетність до захоплення торгівельного комплексу, а також пообіцяв “посадити друзів президента”.

Як повідомлялося раніше, Микола Томенко вийшов з фракції БПП 23 лютого 2016 року, хоча про свій вихід заявив 25 грудня 2015 року, після прийняття Радою державного бюджету на 2016 рік. На його думку, в Раді утворилася нова коаліція, в яку ввійшли “Народний фронт”, БПП, “Радикальна партія Олега Ляшка” і депутатські групи “Партія “Відродження” і “Воля народу”.