Агентство із запобігання корупції очолила Наталія Корчак

Н.Корчак. Фото із мережі Інтернет

Н.Корчак. Фото із мережі Інтернет

28 березня 2016 року відбулося засідання Національного агентства України з питань запобігання корупції, на якому одноголосно головою Національного агентства України з питань запобігання корупції обрано Наталію Миколаївну Корчак, заступником – Руслана Станіславовича Радецького.

Проведене засідання є першим кроком на шляху формування Національного агентства як ефективної превентивної антикорупційної інституції, відзначається на офіційному сайті Мінюсту.

Також членами Національного агентства ухвалено план невідкладних організаційних заходів із започаткування роботи цього органу. Зокрема, сформовано пропозиції щодо визначення граничної чисельності працівників Національного агентства та прирівняння їх посад до відповідних категорій посад Секретаріату Кабінету міністрів України.

Крім того, прийнято рішення звернутися до Кабінету міністрів України щодо забезпечення Національного агентства України з питань запобігання корупції належним приміщенням.

Наступне засідання Національного агентства заплановано на 29 березня цього року.

Міністерство юстиції України

Довідка “Ні корупції!”

47-річна Наталія Корчак - доцент кафедри адміністративно-правових дисциплін Національної академії прокуратури України.

Закінчила юрфак Київського університету імені Тараса Шевченка, тривалий час викладала на юрфаку Чернівецького університету імені Юрія Федьковича, де в тому числі навчала нинішнього прем'єра Арсенія Яценюка і рецензувала його роботу.

Далі стала доцентом, завкафедрою і професором в Юридичному інституті Національного авіаційного університету.

Згідно із декларацією про доходи, за 2014 рік заробила 163 тисячі гривень зарплати, повідомляє відомості про Корчак “Українська правда”.

Як інформував “Ні корупції!”, комісія з обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) 16 березня 2016 року змогла обрати необхідну кількість співробітників і отримали, таким чином, можливість розпочати роботу.

Раніше голосування в комісії було заблоковане через розбіжності її членів щодо можливості призначення кандидата від РПР Руслана Рябошапки. Інший ключовий претендент – Микола Хавронюк – звинуватив членів комісії у проведенні виборів за особистими симпатіями, а не за професійними критеріями, і заявив, що не працюватиме в агенції, якщо не підтримають Рябошапку. У підсумку робота комісії і створення агенції опинилися в глухому куті.

16 березня 2016 року ще один кандидат у члени Національного агентства з питань запобігання корупції Тарас Гаталяк зняв свою кандидатуру та закликав публічно підтримати кандидатуру Руслана Рябошапки.

Відомо, що створення НАЗК донедавна залишалося єдиною вимогою для візової лібералізації з ЄС.