За виділення землі глава села попросив 30 тисяч «на дитячий сад»

Земля 3Суд не побачив у його діях складу злочину, про це пише «Перша інстанція».

На лаві підсудних опинився голова Пульмовскої сільради. Згідно з даними досудового розслідування, в жовтні 2014 року до нього звернувся місцевий житель, який хотів придбати земельну ділянку під забудову.

Голова погодився ініціювати розгляд цього питання на черговій сесії тільки після того, як місцевий житель перерахує на рахунок сільради 50 тис. гривень. Той звернувся в СБУ щоб дізнатися, чи є правомочним це умова голови.

В СБУ йому запропонували написати заяву про вимагання, що він і зробив - після чого, домовившись про зменшення суми «пожертвування», перерахував 30 тис. гривень на наданий йому секретарем сільради рахунок.

Прокуратура пред'явила голові сільради звинувачення за ч.3 ст.368 КК України, однак той на судовому засіданні заперечував свою причетність і заявив, що гроші були добровільно перераховані на рахунок дитячого садка у вигляді благодійного пожертвування, а сам він ніяких обіцянок потерпілому не давав.

Суд звернув увагу на той факт, що цільове використання дитячим садом перерахованих грошей захист підтвердила документально, а так же встановив, що сам факт ініціювання головою розгляду заяви потерпілого на сільраді не свідчить про його вплив на волевиявлення депутатів. В результаті, голова був виправданий за відсутністю в його діях складу інкримінованого злочину.