Суддя, затримай на хабарі, подбав про іноземне громадянство

В.Швець. Фото sud gazeta

В.Швець. Фото sud gazeta

Як повідомила прес-секретар Служби безпеки України Олена Гітлянська, під час проведених обшуків вдома та у робочому кабінеті затриманого раніше судді Вищого господарського суду України Віктора Швеця вилучили гроші та паспорт громадянина іншої держави.

За її інформацією, знайдено також боргові розписки.

Вона розповіла, що суддя був затриманий під час одержання значної суми хабара від одного з підприємців.

Також, за словами Гітлянської, вивчаються факти щодо отримання ним інших хабарів.

Наразі слідчі проводять із затриманим бесіди, вирішується питання щодо висунення йому підозри та направлення документів в суд щодо обрання запобіжного заходу.

Як повідомляв УНІАН, суддя Вищого господарського суду України Віктор Швець був затриманий пізно ввечері 24 березня 2016 року під час отримання хабара.

За фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

УНІАН

Довідка "Ні корупції!"

Про подію повідомляє й видання "Інтерфакс-Україна з посиланням на інше джерело. "Суддя Вищого господарського суду України Віктор Швець затриманий "на гарячому" за отримання неправомірної вигоди", - сказав агентству керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

За його даними, на місці у Швеця виявлена неправомірна вигода в сумі 5 тисяч доларів США. Крім того, була знайдена боргова розписка на 50 тисяч доларів. Додатково - грошові кошти за іншим місцем проведення слідчих дій і боргова розписка на 375 тисяч доларів.

"Також вилучено у нього готівкових коштів на суму близько 200 тисяч доларів, 20 тисяч євро і близько 1,5 мільйона гривень. А також боргова розписка на 425 тисяч доларів", - повідомив О. Ткачук в ефірі телеканалу "112 ua".

"Дійсно, є кримінальне провадження за ст 368 – одержання неправомірної вигоди, тобто фактично хабар – щодо цього судді", - додав О. Ткачук.

Цікаво, що при цьому Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Вищого господарського суду України, на який, зокрема, посилається видання “Судебно-юридическая газета”, повідомив: суддю ВГСУ Віктора Швеця не затримували за отримання хабара.

Раніше ряд засобів масової інформації поширили повідомлення про затримання судді Вищого господарського суду України Віктора Швеця за одержання неправомірної вигоди. Згідно з повідомленням прес-служби ВГСУ, таке затримання не здійснювалося, а суддя перебуває на своєму робочому місці. За повідомленням самого Віктора Швеця, у нього існує приватний конфлікт, який виник через цивільно-правові відносин”, – пише видання.

На сайті sud.ua про Вііктора Швеця можна знайти, зокрема, такі відомості:

Пропозиція стати помічником заступника голови Центральної виборчої комісії у травні 2004 року приводить В.О. Швеця до Києва. Пропрацювавши близько року, зрозумів, що не зможе без суддівської роботи, і вирішив повернутися до улюбленої справи вже суддею Київського міжобласного апеляційного господарського суду, куди був обраний у червні 2005 року. Через два роки Віктор Олександрович став суддею Вищого Господарського Суду України, де працює дотепер, реалізовуючи набутий за понад 19 років юридичний досвід. Весь час не полишав займатися спортом, отримав звання кандидата в майстри спорту з греко-римської боротьби. Потяг до знань і вдосконалення привели Віктора Олександровича до аспірантури при Українському інституті держави і права ім. Корецького Національної академії наук України, де він став здобувачем відділу проблем цивільного, трудового і підприємницького права, а згодом захистив дисертаційне дослідження і здобув вчену ступінь кандидата юридичних наук.

За значний особистий внесок у розбудову правової держави, здійснення правосуддя, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод громадян Указом Президента України від 12 грудня 2008 року В.О. Швецю було присвоєно звання "Заслужений юрист України", нагороджено почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2009 рік), Почесною відзнакою Вищої ради юстиції, Почесною відзнакою “Знак Пошани ВГСУ” (2009 рік)".