Кличко затвердив собі на 3 заступники більше, ніж постановив уряд

0b89c39bc9358dadcd2ba76b5b686ba9e247b94eМіський голова Києва Віталій Кличко вирішив, що у нього повинно бути не менше семи заступників, у тому числі - один перший заступник голови і шість заступників, серед яких два заступники мера з питань здійснення самоврядних повноважень.

Відповідний текст розпорядження №216 від 18 березня 2016 року «Про першого заступника та заступників голови Київської міської адміністрації» розміщено на офіційному сайті КМДА.

Зазначимо, що заступниками Кличка з питань самоврядних повноважень призначено Іллю Сагайдака і Олексія Рєзнікова.

Нагадаємо, що 20 січня 2016 року Кабінет міністрів України ухвалив Постанову № 29 «Про кількість посад заступників голів місцевих державних адміністрацій», якою затвердив, що голова Київської міської державної адміністрації може мати не більше 4-ох заступників.

Пізніше прес-служба міського голови Віталія Кличка поширила його аргументи стосовно того, чому він має право на більшу кількість заступників.

«У Києві офіційно зареєстровано 3 млн мешканців, а разом з незареєстрованими у столиці проживає близько 5 млн людей. На Волині – 1 млн. мешканців, але і там, і там по чотири заступники. Тому мені було дивно, коли кількість заступників скоротили. Але питання не в кількості, а в ефективності кожної людини, яка відповідає за свій напрямок – транспорт, соціальну сферу, житлово-комунальну тощо. Це по-перше. А по-друге, чотири заступники передбачено головам адміністрацій, а я – ще й мер міста і можу мати заступників із самоврядних повноважень. Якщо політики заявляють про розширення місцевого самоврядування та надання більших повноважень на місця, то сама громада Києва, Київрада визначає, скільки людей потрібно, щоб ефективно вирішувати проблеми. Тобто, у цьому питанні ніякої колізії немає», – сказав В. Кличко.

Кличко також вважає, що призначення заступників – це відповідальність місцевої влади. Тому не Кабмін мав би вирішувати, скільки заступників потрібно призначати міському голові.