Фірсова і Томенка позбавили депутатства. Вони говорять про розправу

BLOK-22Народних депутатів Єгора Фірсова та Миколу Томенка, які залишили фракцію БПП, позбавили депутатських мандатів. Таке рішення було прийняте на закритому з'їзді партії Блоку Петра Порошенка, повідомляють джерела LB.uа серед делегатів. Як інформує співрозмовник видання, таке рішення було прийнято більшістю делегатів перед закриттям з'їзду.

У свою чергу, цю інформацію після завершення з'їзду журналістам підтвердив депутат БПП Артур Герасимов:

"Було обговорення щодо оцінки діяльності депутатів Блоку Петра Порошенка - Солідарність у парламенті. З'їзд надав задовільну оцінку депутатів в цілому, але окреме обговорення стосувалося тих депутатів, які написали заяви і вийшли з фракції. Згідно з 81-ї статті Конституції з'їзд прийняв рішення щодо виключення цих депутатів і складання ними депутатських мандатів. Я маю на увазі Миколу Томенка та Єгора Фірсова".

Прес-служба БПП на сторінці в Facebook повідомила, що рішення про дострокове припинення повноважень народних депутатів Томенка й Фірсова було прийнято з посиланням на ст. 81 Конституції.

Стаття 81 Конституції в тому числі передбачає однією з причин дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі: "невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції".

BLOK-33

Втім, як зазначає LB.uа, відповідного окремого закону в Україні немає.

LB.ua

Довідка "Ні корупції!"

Як ми повідомляли 9 берзня 2016 року, Єгор Фірсов, народний депутат України, колишній член фракції БПП, а нині позафракційний, звинуватив нардепа від “Блоку Петра Порошенка” Олександра Грановського у рейдерстві, заявивши про його причетність до захоплення торгівельного комплексу, а також пообіцяв “посадити друзів президента”. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

Коментуючи сьогоднішні події, Фірсов написав у Фейсбук:

“Сьогодні на з'їзді партії "Солідарність" колишні колеги проголосували за те, щоб позбавити мене депутатських повноважень.

Природно, я не здивований. Засмутила тільки позиція окремих моїх колег. Так виходить, що деякі відчайдушні борці з корупцією на словах не голосують за позбавлення мандата Ігоря Кононенка, але при цьому за його вказівкою позбавляють повноважень того, хто йому не зручний. Розчарували і колишні однопартійці з "Удару", Я думав, що вони не будуть бруднитися, але на жаль, в українській політиці принципів немає. Цей урок я засвоїв добре.

Всім зрозуміло, чому фракція прийняла таке рішення. Інакше як розправою це не назвати. Я був дуже незручний для людей, які сьогодні контролюють фракцію. Не соромився піднімати питання про корупцію Кононенка, про рейдерські схеми Грановського, про смотрящих, про продажну ЦВК, де досі сидять люди Януковича. Коли я говорив про це на фракції, колеги дивилися на мене, як на ідіота. По суті, я був наївним ідіотом, бо думав, що можна якось змінити систему, на щось вплинути. Був впевнений, що у фракції, окрім відвертих пройдисвітів та злочинців, є і порядні люди, яких можна таким чином спонукати до дії. Але їх кількість виявилося мізерно малою.

За мандат я не тримався, інакше б не виходив із фракції. У Раду я йшов працювати, а не вибудовувати схеми, тому нічого, крім 6 000 грн зарплати не отримував, а вже втрату такої зарплати я як-небудь переживу. Але не буду заперечувати, що засмучений і розчарований.

Розчарований не втратою статусу, а тим, що там, нагорі, де я побував, взагалі немає нічого світлого. Немає навіть натяку на турботу про державні інтереси. Корупція пронизує абсолютно все, оточення президента зайнята тільки створенням схем і пошуком видобутку, і президент чудово знає про це. Фракція БПП підпорядкована Березенку, Кононенку і Грановському, які зацікавлені лише в тому, як контролювати потоки, де б що віджати, як видоїти багатостраждальний Одеський припортовий завод і т.д. А інші депутати, за винятком кількох – просто їх тушки, піднімають руку в потрібний момент. Я теж міг би йти цією дорогою, і зараз сидів би тихо, з мандатом у кишені і отримував би хороші "доплати". Але я не хочу, тому що я звик жити не тільки сьогоднішнім днем, але й дивитися в майбутнє.

Я просто не знаю, до чого ми прийдемо з такою політикою. Не розумію, чому люди, які бачили крах Януковича і ПР, крок у крок повторюють їх шлях. Мені здається, що БПП веде країну до чогось страшного. І я не хочу в цьому брати участь.

Багато запитують, що я збираюся робити далі? Для мене відповідь очевидна, я буду боротися!"

Як повідомлялося раніше, Микола Томенко вийшов з фракції БПП 23 лютого 2016 року, хоча про свій вихід заявив 25 грудня 2015 року, після прийняття Радою державного бюджету на 2016 рік. На його думку, в Раді утворилася нова коаліція, в яку ввійшли "Народний фронт", БПП, "Радикальна партія Олега Ляшка" і депутатські групи "Партія "Відродження" і "Воля народу".

Коментуючи рішення з’їзду партії "Блок Петра Порошенка" 25 березня 2016 року про дострокове припинення депутатських повноважень Миколи Томенка через його вихід із фракції, він сам наголосив, що вже більше ніж два роки був і залишається позапартійним.

"Тому сьогоднішнє рішення партії БПП, яка, виходячи зі складу її керівних органів, має називатися, скоріше, партією Порошенка-Черновецького, не давала мені депутатського мандату. За мене голосували українські громадяни як за позапартійного, який йшов за списком Блоку Петра Порошенка, тому і не цій партії забирати в мене мандат", – зазначив М. Томенко.

Таке рішення БПП Томенко пояснює бажанням партії позбавитися тих депутатів, які у Верховній Раді говорять правду про відхід від передвиборчих обіцянок, даних після Революції гідності нинішніми президентом і прем’єром.

"Але сьогоднішнє рішення з’їзду БПП, приблизно, таке ж саме, як, наприклад, ухвалити рішення про те, що партія виступає за щасливу, багату і некорупційну Україну… А для того, щоб позбавити мене депутатського мандату, згідно зі ст. 81 Конституції України, треба спочатку ухвалити Закон про імперативний мандат, далі у Верховній Раді заслухати інформацію стосовно того, чи порушував позапартійний Томенко передвиборчу програму БПП, з якою йшов на вибори, а потім проголосувати більшістю від конституційного складу Верховної Ради", – зауважує М. Томенко.

"Тому я спокійно ставлюся до такого рішення партії Порошенка і планую далі працювати над виконанням своїх передвиборчих обіцянок у Верховній Раді України", – підсумував Томенко на сторінках свого персонального сайту.