Землевпорядник за $ 750 дав дозвіл на покупку вже проданої землі

ДолариСуд залишив шахрая на свободі, засудивши до 2 років випробувального терміну.

Про це пише «Перша інстанція».

На лаві підсудних опинився землевпорядник Іванківської сільради. Як показують матеріали досудового розслідування, у вересні 2014 року до нього звернувся місцевий житель, який хотів купити ділянку для будівництва будинку. Він просив виписати йому дозвіл на розробку проекту землеустрою. Чиновник обіцяв допомогти, попросивши натомість гроші на покупку комп'ютера до свого службового кабінету. Отримавши від прохача 750 доларів, землевпорядник надав йому рішення сільради, що відкриває дорогу до купівлі землі.

Це рішення було фальшивкою, оскільки чиновник склав самостійно документ, а сільрада навіть не розглядала це питання. Більш того, ділянка, яку хотів купити прохач, вже була продана іншому жителю села - про що чиновник був обізнаний.

Звинувачення кваліфікувало дії землевпорядника по ч.3. ст.368 КК України - одержання хабара з використанням службового становища. На суді обвинувачений своєї провини в цьому злочині не визнав. Він заявив, що гроші у потерпілого не вимагав, і просив розцінювати його дії як шахрайство. Суд погодився з такою позицією обвинуваченого і перекваліфікував його справу за ч.1 ст.190 (шахрайство) та ч.1 ст.366 (підробка службових документів), засудивши чиновника до 3 років ув'язнення. Однак, взявши до уваги малолітніх дітей злочинця, суд замінив реальний термін на 2 роки умовно.