За зміну назв вулиць громадяни вже заплатили

Фото novadoba.com.ua

Фото novadoba.com.ua

Останнім часом почала поширюватися інформація, що нібито заміна дороговказів і табличок на будинках вулиць, перейменованих у рамках декомунізації, неможлива через брак коштів. Є намагання перекласти ці видатки на мешканців багатоквартирних будинків.

Подібні спроби незаконні. Чому – пояснюють юристи Ураїнського інституту національної пам'яті.

Відповідно до статті 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ці самі послуги включають в себе не тільки звичний вивіз сміття, але й утримання самих будинків та прилеглих територій. А як роз'яснює постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. N869, до утримання будинків належить і "експлуатація номерних знаків на будинках". Причому під "експлуатацією" розуміється і виготовлення, і заміна цих табличок.

Таким чином, вартість заміни табличок вже включена у щомісячну квартплату. Тож будь-які спроби зібрати з мешканців додаткові кошти на це – протизаконні.

Якщо житлово-експлуатаційні організації використовують належним чином кошти на утримання будинків, то проблем із заміною табличок на будинках просто не може бути, стверджує історик, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
УП

Довідка “Ні корупції!”
Як повідомляли ЗМІ, президент України Петро Порошенко 15 травня 2015 року підписав закони про декомунізацію. Йдеться про закони "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" та "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті".

Як повідомляла прес-служба президента, документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації. Закони були прийняті 9 квітня 2015 року у парламенті більшістю голосів.

Порошенко також заявляв, що найближчим часом до Верховної Ради буде подано проект закону, спрямований на удосконалення норми щодо відповідальності за порушення закону про статус борців за незалежність України у ХХ столітті.

Фото на головній сторінці з видання "Публичные люди"