Сакварелідзе піднімає суспільство проти шокінської ГПУ

Д.Сакварелідзе. Фото зі сторінки nr2.com.ua

Д.Сакварелідзе. Фото зі сторінки nr2.com.ua

Заступник генпрокурора-прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе закликає громадян взяти участь в акції на підтримку його команди.

“Звільнення тривають!!! Сьогодні всім іншим нашим хлопцям, які безпосередньо брали участь у справі "діамантових" прокурорів, продовжують по черзі вручати повідомлення про звільнення”, – написав на своїй сторінці у Фейсбук Сакварелідзе.

У зв'язку з цим завтра біля ГПУ (вул. Різницька, 13/15) в 11:00 буде проходити акція в підтримку нашої команди, яку намагаються цинічно "видавити" з ГПУ – як помста за принципову позицію у боротьбі з корупціонерами. Я дуже прошу приєднатися до неї всіх, кому не байдужа доля цих хлопців і подальша доля України!”, – закликав бунтівний прокурор.

POMSTA-1

Довідка “Ні корупції!”
Як ми повідомляли, заступник генпрокурора – прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив, що діяльність генерального прокурора України Віктора Шокіна вбиває залишки довіри суспільства до ГПУ.

Він вважає, що причиною для звільнення співробітників Генеральної інспекції ГПУ стало розслідування ними справи “діамантових прокурорів”.

За словами Сакварелідзе, такими діями генпрокурор Віктор Шокін демонструє своє ставлення до боротьби проти корупції в країні.

Причина дуже ясна і зрозуміла для всіх: це продовження того, чим займається генеральний прокурор і все його оточення. Вони не бачать інших проблем в системі держави, вони бачать проблеми тільки в наших працівниках, в порядних ідеалістах, які прийшли міняти систему, що не побоялися йти проти системи, які довели, що недоторканих в прокуратурі бути не може“, – зазначив він.

Сакварелідзе вважає, що Шокін розправляється, фактично, з тими людьми, які пішли за президентом.

Поки є проблема з чинним генеральним прокурором, який дуже багато чого псує, і ніхто його не зупиняє. І псує він ті очікування, які все ще залишилися і витають в суспільстві. У всіх були очікування від цих хлопців, яких сьогодні просто звільняють, на них заводять справи“, – сказав Сакварелідзе.

Напередодні стало відомо, що Шокін офіційно заборонив ГПУ передавати справи в НАБУ і антикорупційну прокуратуру.

Як повідомляє видання lb.ua, заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе назвав свого шефа Віктора Шокіна адвокатом колишніх співробітників органів прокуратури Олександра Корнійця і Володимира Шапакина, відомих як "діамантові прокурори".

Про це він заявив на брифінгу сьогодні, 24 березня 2016 року. Приводом для звинувачення стало те, що половина співробітників Генеральної інспекції, створеної Сакварелідзе, отримали повідомлення про звільнення.

"Шокін порушив своє слово, яке він давав мені особисто, що створюється новий департамент Генеральної інспекції, де б ми об'єднали кілька управлінь. Це було використано для того, щоб вивести за штат, а сьогодні через місяць їх повідомили про звільнення. За нашою інформацією, нам всім вже прийняті постанови на обшуки і прослуховування. У такій ситуації нам доводиться боротися проти ще одного адвоката діамантових прокурорів. Цього адвоката звуть Віктор Миколайович Шокін. Він набагато активніше працює в інтересах наближених до нього Корнійця і Шапакіна, ніж їхні адвокати", - заявив Сакварелідзе.

Генеральна інспекція ГПУ була створена в травні 2015 року за безпосередньої участі Сакварелідзе. Вона займається розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо співробітників прокуратури та інформаційної безпеки, інформує lb.ua.

Як нагадує видання, Шапакин і Корнієць були затримані 6 липня 2015 року в будівлі ГСУ Генпрокуратури за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. При обшуку вдома у Корнійця були знайдені 35 пакетів з діамантами, що дало привід ЗМІ охрестити цю справу справою "діамантових прокурорів".

Організаторами затримання були заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе і колишній заступник генпрокурора Віталій Касько. При цьому вони не повідомили про свої плани генпрокурора Віктора Шокіна.

Сакварелідзе і Касько неодноразово скаржилися на кругову поруку в ГПУ і всілякі перешкоди слідству. Справа "діамантових прокурорів" стало символом спроби очистити Генпрокуратури від корупції.

У лютому 2016 року Касько пішов у відставку.

29 березня 2016 року Верховна Рада буде розглядати відставку Віктора Шокіна.