Саакашвілі сказав, кого треба посадити першими. Авакова – теж

М.Саакашвілі. Фото зі сторінки korrespondent.net

М.Саакашвілі. Фото зі сторінки korrespondent.net

Голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі переконаний: для подолання корупції в Україні необхідно кинути за ґрати невелику кількість "знакових" ділків. Про це він заявив в інтерв'ю "Новой газете".

"У Грузії ми все зібрали з руїн. Тут теж можна зібрати. Не в рамках якоїсь сильної особистості, а в рамках диктатури права. Але закони тут треба поміняти, це однозначно, створити потужну антикорупцію – посилити антикорупційні органи, змусити всіх виконувати закони, посадити тих, хто відмовляється їх дотримуватися", — переконаний Саакашвілі.

"Просто треба зібрати антикорупційний орган, щоб люди дотримувалися закону і щоб правила були заздалегідь відомі і прозорі...В Україні треба посадити людей двадцять, але знакових. На цьому все закінчиться", – додав голова Одеської ОДА.

Зокрема, на думку Саакашвілі, в рамках боротьби з корупцією до в'язниці мають потрапити народний депутат Сергій Ківалов, олігархи Ігор Коломойський і Рінат Ахметов, а також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

“24 канал”

Довідка “Ні корупції!”
Арсен Аваков, опинившись у кріслі голови МВС, не тільки зумів повернути всі втрачені раніше бізнес-активи, але й за допомогою сім’ї активно заробляє на видобутку газу, занижуючи його вартість і “оптимізуючи” податки.

Про це йшлося у розслідуванні НВ, яке було опубліковане на сторінках “Ні корупції!”.

Аваков прийшов у політику з газового бізнесу, де процвітають висока маржа, політична корупція і різні схеми звільнень від податків. Формально сам міністр нічим подібним не займається – але у нього є дружина і син, на яких і оформлені всі численні активи голови МВС.
Справи у сімейної бізнес-групи йдуть непогано — вона не тільки повернула собі всі втрачені за часів Віктора Януковича активи, але і відмінно працює на ниві податкової “оптимізації”: за один лише 2014 рік, за даними НВ, близькі до Авакову газовидобувні фірми недоплатили до держбюджету 98,2 мільйона гривень”, – стверджувало видання у публікації “Видобувай і оптимізуй. Як розквітає бізнес голови МВС Арсена Авакова за нової влади”.