Блок Порошенка висунув Гройсмана у прем’єри

В.Гройсман. Фото прес-служби ВР

В.Гройсман. Фото прес-служби ВР

Сьогодні, 24 березня 2016 року, на засіданні Ради коаліції на посаду нового прем`єр-міністра України фракція БПП запропонувала кандидатуру спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана. Про це журналістам повідомила нардеп Вікторія Сюмар, передає depo.ua.

"Фракція ("Народного фронту",– Ред.) поки не обговорювала кандидатуру Гройсмана, тому що до вчорашнього дня у нас було декілька кандидатур, в тому числі так званого технократичного Кабміну. Тому ці пропозиції треба розглянути", – сказала Сюмар.

При цьому, коментуючи невисунення у прем`єри Наталії Яресько, вона зазначила, що лідер фракції БПП Юрій Луценко пояснив це тим, що, ймовірно, за "технократичного" кандидата не знайдеться достатньо голосів.

Видання нагадує, що раніше ЗМІ називали кілька кандидатур на посаду глави уряду, зокрема, і міністра фінансів Наталії Яресько.

depo.ua.

Довідка “Ні корупції!”
Як ми повідомляли, дві доби тому учасники переговорів з формування нового Кабінету міністрів прийшли до перших спільних рішень. Тоді, як стало відомо виданню LB.ua з власних джерел, головним і єдиним претендентом на посаду прем’єр-міністра був Володимир Гройсман. Нинішній глава Адміністрації президента Борис Ложкін претендував на посаду віце-прем’єр-міністра - міністра економіки.

Тоді повідомлялося, що міністром фінансів може стати Іван Міклош, екс-міністр економіки Словаччини, а віце-прем’єром з євроінтеграції депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе.

При цьому джерело LB.ua зазначило, що проти Наталії Яресько як прем’єр-міністра виступили майже всі сторони переговорів, включаючи БПП і “Народний фронт”, який раніше був готовий підтримати її. “Фронтовики” обурилися наміром Яресько змістити з посад Авакова і Петренка, а також програмою уряду, яка, начебто, полягає лише в тому, щоб виконати список вимог МВФ.

“Батьківщина” погодилася на будь-які прем’єрські кандидатури, крім Яценюка і Яресько.

Інше джерело на Банковій, також безпосередньо причетне до перебігу переговорів, висловило думку про те, що “Яценюку вистачить і чотири “портфелі”- МВС, Мінюст, Міністерство освіти, Міністерство інфраструктури. Переговори з п’ятого – тривають. Претендентами на нього також є Тимошенко і Ляшко.

Проте в АП сумнівалися, що Ляшко увійде до коаліції. У такому випадку більшість у парламенті формуватимуть три учасники – БПП, “Народний фронт” і “Батьківщина”, решту голосів планують добирати з позафракційних. У ролі спікера ВР там назвали Андрія Парубія.

22 березня 2016 року не було ясності щодо голів Мінсоцполітики і Нацбанку. Проти Валерії Гонтаревої виступають депутати Ради від різних фракцій, проте на Банковій альтернативу їй не пропонували. Сама Гонтарева, за відомостями співрозмовників в її колі, готова подати у відставку в разі, якщо Яресько та Абромавичус залишать свої пости.

Важливо відзначити, що всі вищевикладені деталі обговорювалися при безпосередній участі Арсенія Яценюка, про що він повідомив найближчим соратникам, проте, за їхніми словами, підсумкового рішення для себе все ще не прийняв. Таким чином, не виключено, що Яценюк ще докладатиме зусиль, щоб залишитися на посаді. Хід переговорного процесу змінюється дуже стрімко.

Сьогодні, 24 березня 2016 року, лідер "Народного фронту" у Верховній Раді Максим Бурбак заявив, що фракція більше року була найбільш стабільним членом коаліції "Європейська Україна" і добросовісно підтримувала всі ініціативи, які були напрацьовані спільно в рамках коаліції прем’єром та президентом.

"Проте Президент та фракція Блоку Петра Порошенка заявили, що вони надалі не бачать можливості співпраці з Прем’єр-міністром від "Народного фронту", - сказав він.

"Ми вітаємо, що БПП нарешті відгукнувся на нашу пропозицію щодо необхідності вирішення політичної кризи і вніс власну кандидатуру на посаду Глави Уряду. Тепер потрібно забезпечити формування коаліції у конституційний спосіб та напрацювати відповідну коаліційну угоду в контексті програми нового кандидата у Прем’єри та склад Уряду", - наголосив Максим Бурбак.

"Фракція "Народний фронт" розгляне пропозицію наших партнерів з БПП щодо кандидатури Володимира Гройсмана та принципів формування нової коаліції і визначиться щодо своїх подальших кроків", - резюмував нардеп.

“Ні корупції!” також повідомляв, що 9 березня 2016 року на сторінках видання LB.ua була оприлюднена стаття під заголовком “Гройсман очолює політичну корупцію”.

У день звіту Уряду, 16 лютого 2016 року, Верховна Рада проголосувала за прийняття Закону 3700, який дозволяє керівникам партій чистити списки після виборів. Питання про прийняття цього закону Голова парламенту В. Гройсман ставив на голосування всього 18 (!!!) разів, і тільки після позитивного голосування за прийняття цього закону у Верховній Раді відбувся звіт Уряду. Декілька депутатів парламенту, експерти, політологи вважають, що рішення, прийняті 16 лютого, стали результатом змови олігархів, Голови уряду України та Президента. Однак цей факт поки що не має підтверджень і доказів. А ось дії Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, спрямовані на продавлювання і прийняття закону про диктатуру вождів партій, свідчать про його корупційність”, – відзначав автор публікації, заступник голови громадської спілки “Центр запобігання та протидії корупції” Василь Вакаров.