Оштрафували хабарника, який вимагав 50 тисяч за зйомку фільму на київському іподромі

Фото volynpost.com

Фото volynpost.com

Інженера-хабарника суд засудив до штрафу в 8,5 тис грн. Про це пише «Перша інстанція».

На хабарі попався головний інженер Київського іподрому. Як показують документи досудового розслідування, у вересні 2015 року в приймальню іподрому звернувся представник знімальної групи художнього фільму «Бізнес-план». Він хотів дізнатися про можливості проведення 15-денних зйомок на території іподрому. Оскільки директора закладу не було на місці, секретар направив його до головного інженера.

Не будучи уповноваженим вести такі переговори, інженер, проте, повідомив потенційному орендарю, що знімальна територія обійдеться йому в 4 тис грн. за добу.

Крім того, для укладення договору про оренду, йому доведеться заплатити керівництву іподрому додатково 60 тис грн. Поторгувавши, представник знімальної групи збив орендну плату до 3.8 тис., а розмір хабара - до 50 тис грн. Погодившись на ці умови, він передав інженерові копію квитанції про оплату 7.6 тис грн. за два знімальних дні і 50 тис грн. готівкою. Після цього інженера затримали співробітники правоохоронних органів.

Прокуратура інкримінувала обвинуваченому ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 369, ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 190 КК України. Підсудний повністю визнав провину і заявив про своє каяття. Прийнявши до уваги позитивну характеристику і неповнолітню дитину злочинця, суд обрав запобіжним покарання штраф в розмірі 8.5 тис грн.