Для орджонікідзівських школярів купили супер-дороге масло

Шевченко грошы 100 грнУ конкурсі на закупівлю солодковершкового масла, який проводило управління освіти Орджонікідзевського міськвиконкому, брали участь підприємці із низькими грошовими пропозиціями, проте їх заяви не розглядалися, про це пише Бюро аналізу політики.

У лютому цього року у м. Орджонікідзе було проведено тендер по закупівлі солодковершкового масла для шкіл міста. У тендері брали участь п’ять конкурсантів, що є винятковою активністю для державних торгів. Відділ освіти мав намір закупити масла на 900 тис. грн., проте міг би зекономити більше 300 тис. грн. Серед пропозицій були дві, які б допомогли зберегти місцевий бюджет. Це пропозиції ФОП Борисовська Інна Леонідівна та ФОП Громов Федір Ярославович.

До того ж ПАТ «Юрія» подає цінову пропозицію, яка із урахуванням ПДФ, складає суму на 1 грн. більшу, ніж ціна підприємства-переможця без ПДФ.

Це означає, що конкурсна комісія не врахувала ще одну дешевшу пропозицію. У протоколі конкурсних торгів зазначається, що пропозиції ФОП Громов Ф. Я. та ФОП Борисовська І. Л. не розглядаються на підставі заяви учасника. У чому саме полягає суть заяви у протоколі не пояснюється. Після розкриття пропозицій було зменшено обсяг закупівлі товару, проте наскільки і якою тепер є цінова пропозиція, документація не роз’яснює.

Не оприлюдненими є розцінки за одиницю товару, очевидно, тому, що ціна є завищеною (за нашими розрахунками цінова пропозиція переможця: 90 грн. за 500 гр.). Адже, проаналізувавши ринкові ціни, робимо висновок, що 90 грн. за 500 гр. може реально коштувати тільки найдорожче на українському ринку органічне масло.

 А звичайне солодковершкове масло коштує в середньому 50 грн. за 500 гр.

Таким чином, із бюджету м. Орджонікідзе було розтрачено 225 000 грн., які могли би бути використаними за призначенням. Подібне оформлення тендерної документації, замовчування ціни за одиницю товару і відмова від пропозицій учасників, ціни яких є більш адекватними, наштовхує на думку, що управління освіти свідомо чи несвідомо розтрачує міський бюджет.