У Запоріжжі ділки намагалися вкрасти 15 мільйонів з бюджету

Valyuta-groshiЗа матеріалами Управління захисту економіки Національної поліції в Запорізькій області слідчим відділом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Встановлено, що підрозділом державного підприємства проводився тендер із закупівлі резервуарів для сховища відпрацьованого ядерного палива із захисним кільцем.

В конкурсі брали участь три товариства, які запропонували ціну за надання послуг від 15 до 17,9 мільйонів гривень. Пропозиції одного товариства одразу були відхилені через невідповідність кваліфікаційним вимогам.

У лютому 2016 року виробничим підприємством ДП укладено договір з переможцем відкритих торгів на поставку 10 контейнерів на суму 15 мільйонів гривень.

Працівники УЗЕ Національної поліції в Запорізькій області, провівши аналіз тендерної документації, виявили низку порушень. Правоохоронці завадили злочинним намірам  ТОВ заволодіти вказаною сумою грошових коштів, 15 мільйонів гривень залишились в бюджеті.

Відповідно до тендерної документації, підприємства, які брали участь у конкурсних торгах, повинні були мати досвід на поставку аналогічних товарів, надавши відповідні документи. Згідно із отриманою інформацією, товариство за час свого існування взагалі не мало ніяких зобов’язань. Окрім цього, ТОВ було зареєстровано за місяць до оголошення закупівлі, розмір його статутного фонду становить 150 тисяч гривень.

Крім того, посадові особи виробничого підрозділу ДП, які надали перевагу ТОВ та не перевірили достовірність наданих документів до конкурсних торгів, також перевіряються на причетність до вказаного правопорушення.

За привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем передбачено обмеження волі на строк від 3-х до 5-ти років або позбавлення волі на строк від 3-х до 8-ми років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

Департамент захисту економіки Нацполіції