Протестами – по бездоріжжю

cherk-protest-doroga-uman-xrystНа Черкащині місцеві жителі намагалися привернути увагу влади та компетентних організацій до вкрай незадовільного, здебільшого аварійного, стану місцевих автодоріг. Активісти перекрили проїжджу частину на пішохідному переході біля села Розсішки автодороги "Умань - Гайсин". Через стан та небезпеку для автомобілів і пасажирів місцеві прозвали її "Дорогою смерті".

Блокування дороги, звісно, спровокувало довжелезні затори. На трасу принесли шини, які тут же підпалили. На акцію зібралося кілька десятків людей з плакатами - в основному жителі Уманського і Христинівського районів.

«Результатом акції протесту стали чотири наїзди на активістів, один протокол, виклик швидкої, 20 спалених шин і жодної реакції керівництва, як Уманського так і Христинівського районів», - пише Umannews.

Не всі водії з розумінням поставилися до акції протесту. Блокування завершилося. Оскільки ніхто з чиновників на блокувальників уваги не звернув, люди планують наступні такі акції. Кажуть, що протестуватимуть  доти, доки їх не почують.

cherk-protest-doroga-uman

Чиновники ж, у свою чергу, уже традиційно, списують усі проблеми на брак грошей. Начальник Служби автомобільних доріг у Черкаській області Юрій Настенко повідомляє, що на сьогодні ямковістю вражено близько 50% доріг, тобто335 тисяч квадратних метрів. Причин  багато, але основна, за словами чиновника, низький рівень фінансування дорожного господарства області. Протягом останніх років вона коливається в межах 15-20% від науково обґрунтованої потреби. "Близько 83 мільйони гривень виділяється на ремонт доріг в області. З них цьогоріч вже виконано робіт по утриманню автодоріг генпідрядником ДП «Черкаський облавтодор» на загальну суму більше 20 мільйонів, 5 з яких  пішло на зимове утримання.  А потреба на ліквідацію ямковості на дорогах Черкащини - близько 150-180 мільйонів. Щодня на сьогодні дороги руйнуються і це приносить 400-500 тисяч збитків", - виправдовується пан Настенко.