На Черкащині побільшало корупціонерів

Як показує статистика, кількість зафіксованих корупційних правопорушень на Черкащині щороку зростає.

Так, за інформацією прокуратури області, минулоріч відомство скерувало до суду 52 кримінальні провадження, зареєстровані за "корупційними" статтями Кримінального кодексу України.

У 2014 році до суду було надійшло лише 31 кримінальне провадження з ознаками корупції. А за 2 місяці вже цього року суд отримав шість таких справ. 

За корупційні правопорушення у 2014 році було ухвалено 22 вироки, у 2015 — на 12 більше (34). До позбавлення волі у 2015 році засудили сім корупціонерів,  у 2016 році — одного.

Як зазначає прокурор Черкаської області Сергій Овчаренко, корупція починається з малого - з коробки цукерок учителеві за лояльне ставлення до сина чи доньки «турботливих» батьків та шоколадки медсестрі у лікарні.

Так, днями на Черкащині суд оштрафував державного виконавця-хабарника. Позитивне вирішення питання про звільнення майна особи з-під арешту та ненакладення арешту в майбутньому старший державний виконавець одного з відділів Державної виконавчої служби в області оцінив у три тисячі гривень. Саме такий хабар отримав службовець від черкащанина.

Хабарника засудили. Державне обвинувачення підтримав відділ організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури області

«Вироком суду державного службовця визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 17 000 грн. з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком на 3 роки, та із спеціальною конфіскацією отриманої неправомірної вигоди.» - повідомляє прес-секретар прокурора Черкаської області Світлана Андрійченко.
На цей час вирок не вступив в законну силу.