На Банковій бачать прем’єром лише Гройсмана

В.Гройсман. Фото прес-служби ВР

В.Гройсман. Фото прес-служби ВР

Учасники переговорів з формування нового Кабінету міністрів прийшли до перших спільних рішень. Як стало відомо виданню LB.ua з власних джерел, головним і єдиним претендентом на посаду прем'єр-міністра сьогодні є Володимир Гройсман. Нинішній голова Адміністрації президента Борис Ложкін претендує на посаду віце-прем'єр-міністра економіки.

Міністром фінансів може стати Іван Міклош, екс-міністр економіки Словаччини, а віце-прем'єром з євроінтеграції депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У Арсенія Яценюка - згідно з окресленою конфігурацією - залишаються п'ять "портфелів". Голови міністерства фінансів і Міністерства природних ресурсів зараз не визначені - "тривають торги" з БПП, "Батьківщиною" і Олегом Ляшком. Останній, проте, готовий відмовитися від посад у Кабміні в обмін на посаду спікера ВР.

Державну фіскальну службу - за попередньою домовленістю - очолить Ніна Южаніна.

Таким чином, в коаліції залишаються чотири фракції - БПП, "Народний фронт", Радикальна партія і "Батьківщина".

Голосування заплановане на 29 або 31 березня 2016 року.

При цьому джерело зазначило, що проти Наталії Яресько як прем'єр-міністра виступили майже всі сторони переговорів, включаючи БПП і "Народний фронт", який раніше був готовий підтримати її. "Фронтовики" обурилися наміром Яресько змістити з посад Авакова і Петренка, а також програмою уряду, яка, начебто, полягає лише в тому, щоб виконати список вимог МВФ.

"Батьківщина" погодилася на будь-які прем'єрські кандидатури, крім Яценюка і Яресько.

Інше джерело LB.ua на Банковій, також безпосередньо причетне до перебігу переговорів, висловило думку про те, що "Яценюку вистачить і чотири "портфелі"- МВС, Мінюст, Міністерство освіти, Міністерство інфраструктури. Переговори з п'ятого - тривають. Претендентами на нього також є Тимошенко і Ляшко.

Проте в АП сумніваються, що Ляшко увійде в коаліцію. У такому випадку більшість у парламенті формуватимуть три учасники - БПП, "Народний фронт" і "Батьківщина", решту голосів планують добирати з позафракційних. У ролі спікера ВР там назвали Андрія Парубія.

Зараз немає ясності щодо голів Мінсоцполітики і Нацбанку. Проти Валерії Гонтаревої виступають депутати Ради від різних фракцій, проте на Банковій альтернативу їй поки що не запропонували. Сама Гонтарева, за відомостями співрозмовників в її колі, готова подати у відставку в разі, якщо Яресько та Абромавичус залишать свої пости.

Важливо відзначити, що всі вищевикладені деталі обговорювалися при безпосередній участі Арсенія Яценюка, про що він повідомив найближчим соратникам, проте, за їхніми словами, підсумкового рішення для себе все ще не прийняв. Таким чином, не виключено, що Яценюк ще докладатиме зусиль, щоб залишитися на посаді. Хід переговорного процесу змінюється дуже стрімко.

LB.ua

Довідка “Ні корупції!”
Гройсман очолює політичну корупцію”, – під таким заголовком 9 березня 2016 року була оприлюднена стаття на сторінках видання LB.ua.

У день звіту Уряду, 16 лютого 2016 року, Верховна Рада проголосувала за прийняття Закону 3700, який дозволяє керівникам партій чистити списки після виборів. Питання про прийняття цього закону Голова парламенту В. Гройсман ставив на голосування всього 18 (!!!) разів, і тільки після позитивного голосування за прийняття цього закону у Верховній Раді відбувся звіт Уряду. Декілька депутатів парламенту, експерти, політологи вважають, що рішення, прийняті 16 лютого, стали результатом змови олігархів, Голови уряду України та Президента. Однак цей факт поки що не має підтверджень і доказів. А ось дії Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, спрямовані на продавлювання і прийняття закону про диктатуру вождів партій, свідчать про його корупційність”, – відзначав автор публікації, заступник голови громадської спілки "Центр запобігання та протидії корупції" Василь Вакаров.