Готові 42 заявки на відкриття кримінальних справ у ДП

1298977115_16Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив підготувати повторне звернення до Національного антикорупційного бюро та органів прокуратури щодо розслідування фактів зловживань у державних підприємствах (ДП) і порушення кримінальних проваджень проти їх керівників.

За його словами, він уже передав до правоохоронних органів 42 матеріали по державних компаніях щодо розслідувань фінансово-економічної діяльності державних компаній та з метою, щоби були розпочаті кримінальні провадження.

Доручення було ухвалене за результатами звіту з перевірки фінансово-економічних показників найбільших державних компаній, який пройшов на позачерговому засіданні уряду 18 березня, інформує Урядовий портал.

А. Яценюк також звернувся до ВРУ надати уряду право розривати контракти з тими керівниками державних компаній, які не справляються зі своїми обов’язками.

А керівники державних компаній отримали завдання подати фінансові плани підприємств.

Зазначимо, що «Ні корупції!» наприкінці лютого 2016 року звернувся до Державного управління справами (ДУС) з офіційним запитом про надання інформації щодо фінансового становища за результатами діяльності підприємств, установ, організацій, які перебувають в управлінні ДУС.

Одначе в ДУС не прозвітували про доходи і збитки ДП, посилаючись на те, що вони тільки збирають та оброблюють цю інформацію.

«Керуючись Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419 «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності», на сьогодні в Державному управлінні справами проводяться роботи щодо фактичного прийняття, обробки та узагальнення інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємств, які перебувають в управлінні Державного управління справами. З огляду на вищевикладене, повне висвітлення порівняльних даних щодо фінансових результатів за звітні періоди 2014–2015 років можливо надати після завершення цих робіт», - йдеться у відповіді ДУС.