Глава “Укргазбанку” буде рятувати капітали Януковича – ЗМІ

К.Шевченко. Фото зі сторінки “Forbes Україна”

К.Шевченко. Фото зі сторінки "Forbes Україна"

Оточення Сергія Арбузова намагається пролобіювати призначення на посаду голови правління "Ощадбанку" нинішнього главу "Укргазбанку" Кирила Шевченка, стверджує видання Національне бюро розслідувань України (НБРУ).

За інформацією НБРУ, Шевченко з 2012 по 2014 рік працював радником в "Ощадбанку". У цей час банк повністю перебував під контролем "сім'ї". Шевченко лояльний до Арбузова і багатьох з колишніх регіоналів, нібито тому на нього і хочуть покласти місію з порятунку капіталів Арбузова-Януковича.

"Кирило добре почувається при будь-якій владі, він вміє домовлятися, до того ж у нього немає і не було конфліктних відносин з представниками "сім'ї", – вважає голова правління одного з великих українських банків.

За його інформацією, кандидатура Шевченка вже майже узгоджена в Кабміні Яценюка.

Голова правління "Ощадбанку" Андрій Пишний і сам Кирило Шевченко письмові запитання журналістів залишили без відповіді, пише НБРУ.

Національне бюро розслідувань України

Довідка "Ні корупції!"

Сергій Арбузов 1 вересня 2010 року був призначений першим заступником голови, 23 грудня – головою Національного банку України.

24 грудня 2012 року указом Януковича Арбузов призначений першим віце-прем'єр-міністром у новому уряді Миколи Азарова. Після відставки Азарова 28 січня 2014 року – в.о. прем'єр-міністра.

Залишив Україну в березні 2014 року, з травня того ж року оголошений у всеукраїнський розшук. 29 березня вийшов з Партії регіонів.

ЗМІ інформували, що з інтерв'ю російському державному інформаційному агентству "РИА Новости" стало відомо місце перебування колишнього міністра: "скромний офіс в діловій частині Москви" з українськими прапорами "на столах і етажерках".

Очолює створену в червні 2014 року в Санкт-Петербурзі асоціацію "Центр досліджень економічного і соціокультурного розвитку країн СНД, Центральної і Східної Європи".

Арбузову інкримінують розкрадання 120 мільйонів гривень прибутку телеканалу БТБ, ініціатором створення якого він виступив.

Включений в санкційний список Євросоюзу.

12 січня 2015 року глава МВС України Арсен Аваков повідомив про оголошення Арбузова в розшук Інтерполом. Міністр також зазначив, що влада РФ ігнорує документи з боку України про розшук близько 24 осіб, які раніше займали високі посади в країні, серед яких і Сергій Арбузов.

В грудні 2015 року Інтерпол відмовив Генпрокуратурі в оголошенні Сергія Арбузова в міжнародний розшук. За словами начальника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, в Інтерполі вважають, що переслідування колишнього урядовця має не кримінальний, а політичний характер.

У червні 2015 року Генпрокуратура України почала заочне засудження за підозрою Арбузова в розкраданні і привласненні державних коштів НБУ на суму близько 118 мільйонів гривень. Також на виконанні в компетентні органи Латвії знаходиться міжнародне доручення відомства, що стосується арешту на підставі судового рішення грошових коштів Арбузова на суму понад 49 мільйонів доларів.

11 вересня 2015 року Генпрокуратура України повідомила про арешт рахунків афілійованих з Арбузовим компаній-нерезидентів в національних банківських установах на загальну суму 49,51 мільйона доларів США, серед яких є облігації внутрішньої державної позики номінальною вартістю 1,021 мільярда доларів США і 1,495 мільярда гривень.

28 січня 2016 року Європейський суд у Люксембурзі розморозив активи Арбузова і деяких інших українських чиновників. "Суд визначив, що особа не може вважатися відповідальною за незаконне привласнення грошових коштів виключно на тій підставі, що в його відношенні ведеться попереднє розслідування у третій країні, без чіткого розуміння органами влади ЄС обставин цього розслідування", - йдеться в рішенні суду. В результаті з Арбузова були зняті всі санкції на території Євросоюзу.

15 лютого 2016 року Печерський суд міста Києва задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України по заочному розслідуванні відносно колишнього першого віце-прем'єр-міністра України Арбузова, що дозволяє в подальшому заочне засудження і винесення вироку. 16 лютого Генеральна прокуратура України розпочала процедуру спеціального (заочного) розслідування проти Арбузова, якому інкримінується розтрата чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем в особливо великих розмірах.