Фірма надурила «Луцьктепло» на 50 тисяч

Гроші 600 ОбозСудово-будівельна експертиза встановила, що один із підрядників «надурив» «Луцьктепло» на 50 тисяч гривень. Підприємець визнав свою вину і пообіцяв відшкодувати завдані збитки.

А сам відбувся штрафом у 850 гривень, – пише інформаційне агентство Волинські новини з посиланням на відповідь прокуратури області.

Нагадаємо, у 2013 році під час аудиторської перевірки, а згодом – перевірки Держфінінспекції, були виявлені порушення у фінансовій сфері ДКП «Луцьктепло».

Як свідчать дані аудиту, проведеного на підприємстві восени 2013 року, до погіршення стану на підприємстві призвела низка сумнівних господарських операцій та виплат.

Матеріали ревізії, здійсненої Держфініспекцією у 2014 році, передали до УБОЗ УМВС України у Волинській області. Окрім цього, про результати зазначеної ревізії поінформовано прокуратуру Волинської області, УДСБЕЗ УМВС України у Волинській області, Луцький МВ УМВС України у Волинській області та УСБУ у Волинській області. Отже, журналісти поцікавилися в прокуратурі області, яка ж доля кримінальних проваджень щодо ймовірних розтрат на «Луцьктеплі».

У відповіді прокуратури області йдеться, що у 2014-2016 роках в провадженні територіальних органів поліції перебувало аж п’ять кримінальних проваджень за фактами вчинення кримінальних правопорушень посадовими особами ДКП «Луцьктепло». Частину з них закрили за відсутністю складу злочину, а частина розслідується й досі.

Так, у Луцькому відділі поліції ГУ Національної поліції у Волинській області розслідували кримінальне провадження від 13 березня 2014 року за фактом внесення посадовими особами ДКП «Луцьктепло» до протоколу конференції профспілкової організації завідомо неправдивих відомостей. За результатами проведеного розслідування 11 квітня 2014 року кримінальне провадження закрито за відсутністю складу злочину.

Цей же відділ поліції проводить розслідування у кримінальному провадженні від 15 вересня 2015 року за фактом самовільного розпорядження коштами ДКП «Луцьктепло».

Також Луцьким відділом поліції ГУ Національної поліції у Волинській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 26 лютого 2016 року за фактом привласнення службовими особами ДКП «Луцьктепло» коштів підприємства.

Крім того, у слідчому управлінні УМВС України у Волинській області (на теперішній час СУ ГУ Національної поліції у Волинській області) розслідувалося кримінальне провадження від 4 липня 2014 року за фактами вчинення привласнення коштів ДКП «Луцьктепло» службовими особами підрядниками, які здійснювали ремонтні роботи на 15 різних об’єктах (згідно акту ревізії ДФІ за період з травня 2012 року по січень 2014 року).

У цьому кримінальному провадженні по епізодах, за якими була завершена судово-будівельна експертиза та підтверджені збитки, прокуратура області 31 липня 2015 затвердила обвинувальний акт.

З’ясувалося, що сторони уклали угоду, за якою винна особа визнавала вину та зобов’язувалася відшкодувати заподіяні збитки. Вироком Луцького міськрайонного суду від 31 серпня 2015 року цю угоду затверджено.

Копія цього вироку є в Єдиному державному реєстрі судових рішень. У документі повідомляється, що фізична особа-підприємець з жовтня 2012 року по березень 2013 року, отримавши від ДКП «Луцьктепло» на власний розрахунковий рахунок кошти комунального підприємства, не виконавши фактично передбачених договором підряду ремонтних робіт, привласнив частину цих грошей.

Судово-будівельна експертиза довела, що підприємець надурив «Луцьктепло» на роботах по двох об’єктах: «Реконструкція з надбудовою адмінбудівлі (1 корпус) ДКП «Луцьктепло», (вулиця Гулака-Артемовського, 20)» та «Капітальний ремонт будівлі котельні на вулиці Стрілецькій, 2, у Луцьку» .

Загальний обсяг збитків, завданих комунальному підприємству на цих двох об’єктах, становить понад 53 тисячі гривень. В умовах мирової угоди вказано, що підприємець визнав свою вину і зобов’язується відшкодувати збитки шляхом виплати, виконанням робіт, наданням послуг або поставкою товарів до 1 листопада 2015 року. А підряднику призначене покарання у вигляді штрафу обсягом 850 гривень без позбавлення права займатися підприємницькою діяльністю.