Українське газовидобування знищують люди з паспортами РФ – нардеп

GAZ“Україна може позбутися своєї найбільшої державної газовидобувної компанії, якщо уряд продовжить проводити на підприємстві таку ж провальну кадрову політику, а також ставити "Укргазвидобування" в нерівні умови з конкурентами. Про це заявив народний депутат Сергій Соболєв.

"Що уряд допустив з "Укргазвидобуванням" - спочатку там одні клани правили. Тепер, за інформацією, там люди з російськими паспортами і громадянством РФ. Це приклад того, що "Укргазвидобування" фактично розглядається як об'єкт, з якого можна витягати брудні гроші, а не підприємство, яке може працювати, збільшувати прибуток і видобуток газу", - повідомив парламентар.

З його слів, йде свідоме знищення державного видобутку газу. Створюються умови, в яких держпідприємство буде знижувати видобуток, оскільки перебуває не в однакових умовах з приватним бізнесом.

На думку Соболєва, СБУ зобов'язана розслідувати факти наявності в керівництві "Укргазвидобування" людей, пов'язаних з Росією.

Як нагадують “Українські новини”, народний депутат Михайло Головко звинуватив главу "Укргазвидобування" Олега Прохоренка у співпраці зі спецслужбами Російської Федерації. З його слів, Прохоренко оточив себе менеджерами, що недавно працювали в російських нафтових компаніях, багато хто з них продовжують мати російське громадянство. На думку нардепа, діяльність цих людей "спрямована проти основ національної безпеки України, і є всі підстави стверджувати, що люди, яких Прохоренко привів в "Укргазвидобування", зловживаючи своїм службовим становищем, займаються розкраданням державних коштів".

Зокрема, депутат вимагає від СБУ перевірити громадянство керівника закупівель товарів і послуг ПАТ "Укргазвидобування" Андрія Токаря, начальника управління із закупівель товарів і послуг Андрія Глибоцького, директора з питань безпеки Григорія Супруна, радника голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Андрія Хоменка, а також директора з формування методології закупівель НАК "Нафтогаз Україна" Романа Белягу. Саме Беляга, на думку Головка, здійснює "тіньове керівництво" "Укргазвидобуванням".

“Українські новини”