“Рекордна” приватизація: бюджет отримав 10 мільйонів

fondНадходження до державного бюджету від приватизації за підсумками січня-лютого 2016 року становили 10,1 мільйона гривень, що в 10 разів нижче за аналогічний показник 2015 року. Про це йдеться у звіті Фонду державного майна України (ФДМУ).

Центральне і регіональні управління Фонду держмайна у звітному періоді продали 21 об'єкт державної власності і 74 об'єкти комунальної власності.

У січні-лютому 2016 року ФДМУ через фондові біржі виставив 39 пакетів акцій 37 акціонерних товариств загальною номінальною вартістю 322,4 мільйона гривень. При цьому жоден пакет Фонд через біржі не реалізував.

Надходження в державний бюджет від оренди держвласності за підсумками січня-лютого 2016 року зросли на 10,3% – до 186,4 мільйона гривень з 168 мільйонів за аналогічний період 2015 року. При цьому планове завдання з перерахування коштів від оренди держвласності на 2016 рік становить 615 мільйонів гривень.

Як повідомляв УНІАН, надходження до державного бюджету від приватизації за підсумками 2015 року становили 151,5 мільйона гривень, що в 3 рази нижче аналогічного показника 2014 року і дорівнює 0,09% від встановленого на попередній рік плану – 17 мільярдів.

УНІАН

Довідка “Ні корупції!”

Надходження від планової приватизації в десятки разів менші, ніж обсяги вкраденого в Україні в результаті корупційних схем.

Зокрема, як ми повідомляли, Генеральна прокуратура лише в одному із випадків корупції розслідує кримінальне провадження за фактами незаконного заволодіння посадовими особами НБУ і “Реал-банку” коштами Національного банку у вигляді стабкредиту на загальну суму близько 787,3 мільйонів гривень.

У зв’язку з цим Печерський районний суд Києва заочно заарештував колишнього главу Національного банку України Ігоря Соркіна.

Крім того, Соркін підозрюється в заволодінні за попередньою змовою зі службовими особами НБУ, “Брокбізнесбанку” і ПАТ “Аграрний фонд” коштами ВАТ “Аграрний фонд” на суму понад 2 мільярди гривень.