Порошенко шукає покупців фабрики Roshen в Липецьку – Ложкін

ROSHENПрезидент Петро Порошенко через посередників активно шукає покупців для фабрики корпорації Roshen в російському Липецьку. Про це глава Адміністрації президента Борис Ложкін заявив в ефірі радіо "Вести".

"Він дуже активно через професійних посередників шукає покупців Липецької фабрики, і потрібно розуміти, що її неодноразово закривали податкові органи, і це зараз для багатьох покупців в Росії непростий актив", – заявив він.

"У президента однозначне рішення, що вона повинна бути продана, і я думаю, що це виключно питання часу", – підкреслив Ложкін.

Як повідомляв УНІАН, 26 травня 2014 року, будучи кандидатом у президенти, Порошенко заявляв, що має намір продати свій бізнес, окрім "5 каналу". У січні 2016 року він підписав договір про передачу своєї частки в Roshen незалежному трасту під управлінням іноземного банку, який має право вести переговори про продаж компанії.

Відповідно до чинної Конституції України, президент не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об'єднаннях громадян, а також займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, входити до складу керівного органу або наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку.

Корпорація Roshen - один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів. Загальний обсяг виробництва кондитерських виробів у корпорації становить 450 тисяч тонн на рік. До складу Roshen входять українські фабрики (Київська, два виробничі майданчики у Вінниці, Кременчуцька); два виробничі майданчики Липецької кондитерської фабрики (Росія), Клайпедська кондитерська фабрика (Литва), Bonbonetti Choco Kft (Будапешт, Угорщина), а також масло-молочний комбінат "Бершадьмолоко", який забезпечує фабрики корпорації молочною сировиною.

Російські силовики з 2014 року неодноразово блокували роботу Липецької кондитерської фабрики, а суди заарештовували її майно.

УНІАН

Довідка “Ні корупції!”
Майже рік тому "Економічна правда" оприлюднила інформацію під заголовком "Рошен" пояснив, що заважає продати Липецьку фабрику". Тоді в прес-службі компанії стверджували, що не можна продати активи Липецької фабрики (Російська Федерація) через арешт майна.

"Нині майно компанії арештовано. Ми можемо користуватися, але не маємо права ним розпоряджатися. Фабрика працює… Компанія "Рошен" прийняла рішення про 100% продаж активів в Росії, але з накладанням арешту ми позбавлені можливості розпоряджатися своїм майном і продавати активи. Це перешкоджає процесу", - пояснили в компанії.

Як повідомляли ЗМІ, 24 квітня 2015 року Головне слідче управління Слідчого комітету Російської Федерації наклало арешт на майно, що належить на правах власності ВАТ "Липецька кондитерська фабрика "Рошен".

1 квітня 2015 року "Липецька кондитерська фабрика "Рошен" була заблокована співробітниками російських правоохоронних органів – входи і виходи на підприємстві перекрили співробітниками ОМОН.

Корпорація Roshen пізніше заявила, що фабрика була блокована в рамках проведення податкової перевірки і назвала дії силових структур неправомірними. У свою чергу офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін повідомив, що обшук проводився в рамках справи про шахрайство на 180 мільйонів рублів.

Власник корпораціі Roshen – президент України Петро Порошенко. У ході виборчої кампанії він обіцяв продати Roshen. Організацією продажу корпорації займалася минулого року інвестиційна компанія Rothschild в консорціумі з українською інвестгрупою "Інвестиційний капітал - Україна".

У лютому 2016 року ЗМІ також повідомляли, що на околицях Борисполя під Києвом для будівництва нової фабрики та млину ТОВ "Бісквітний комплекс "Рошен" необхідно близько 20 гектарів, і цю територію корпорація отримала на "не зовсім прозорих умовах". Зокрема, комунальне підприємство та "Бісквітний комплекс "Рошен" уклали договір суборенди ділянки площею 7,5 гектара. Таким чином кондитерська корпорація отримала землю на "пільгових" умовах: без конкурентів і земельного аукціону.