Зміна назви, що не змінила суті

top-photo«Ні корупції!» на прикладі роботи Територіального сервісного центру (колишнього Броварського МРЕВ ГУ МВС України у Київській області) співставить і проаналізує, чи змінилася суть роботи МРЕВ від того, що вони тепер стали називатися сервісними центрами.

Про все по порядку. Після того, як Закон «Про Національну поліцію» став чинним, а Закон «Про міліцію» пішов у небуття, усі МРЕВ, що підпорядковувались Державтоінспекції, ліквідували. А їхні функції делегували сервісним центрам МВС.
28 жовтня уряд ухвалив Постанову № 889 «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ".

Згідно з цим документом, на території Київщини був створений Регіональний сервісний центр МВС у Київській області. У підпорядкуванні Регіонального - 9 територіальних сервісцентрів, один із яких розташований у Броварах Київської області по вул. Чкалова, 4.

Прес-служба Регіонального сервісного центру МВС у Київській області інформує, що з лютого цього року всі сервісцентри працюють за принципом «єдиного вікна» – приймають громадян з питань державної реєстрації, перереєстрації, оформлення безкоштовних договорів купівлі-продажу, зняття з обліку. Окрім того, центри видають посвідчення водія на право керування транспортними засобами або в разі його втрати – проводять його відновлення. Також у новостворених центрах приймають іспити у водіїв, що перевозять небезпечні вантажі, та видають і продовжують свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів.

«В кожному центрі створений стіл-довідок, куди людина звернувшись, не залишиться поза увагою, отримає консультації з питань та допомогу в оформленні документів вище перелічених послуг, їй буде приділено стільки часу, скільки вона цього потребує», - радо звітує прес-служба Регіонального сервісцентру і, мабуть, навіть не припускає, що може бути інакше.

А в Броварському Територіальному сервісному центрі, дійсно, інакше. Такі новації, як «стіл-довідок» і «приділення людині стільки часу, скільки вона потребує», сюди ще не дійшли. Зате, як показала практика, цілком залишися «старі заготовки», за якими роками працювало колишнє МРЕВ.

Отже, для того, щоб потрапити в будівлю Територіального сервісного центру (колишнього МРЕВ), розташованого за адресою вул. Чкалова, 4, спочатку треба пройти повз значно більшу будівлю, що за адресою вул. Чкалова, 4а.

З відкритих джерел стало відомо, що за цією адресою в Броварах базується ТОВ «Абсолют ЛТД». Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, власниками цього підприємства є Музира Роман Вікторович і Музира Оксана Василівна.

Підприємство займається торгівлею автомобілями та легковими автотранспортними засобами (основний КВЕД); торгівлею іншими автотранспортними засобами; технічним обслуговуванням та ремонтом автотранспортних засобів; оптовою та роздрібною торгівлею деталями та приладдям для автотранспортних засобів; діяльністю ресторанів, надання послуг мобільного харчування; іншими видами страхування, крім страхування життя тощо.

Ось так виглядає будівля, у якій працює ТОВ «Абсолют ЛТД», і стоїть  вона прямісінько по ходу єдиною можливою дорогою до будівлі колишнього МРЕВ, а нині сервісцентру.

1

2

3

Додамо, що в цій же будівлі міститься кафе, в якому харчуються і беруть каву чи не всі відвідувачі будівлі, так і відвідувачі сервісцентру, оскільки до найближчого місця харчування досить далеко (вул. Чкалова тягнеться по броварській кільцевій – авт.).

Так виглядає Броварський Територіальний сервісний центр, до якого треба пройти повз будівлю, що активно рекламує свої послуги.

4

5

На відео нижче можна побачити, як працівниця будівлі по вул. Чкалова, 4а, де міститься приватна фірма "Абсолют ЛТД",  з двома відвідувачами виходить з кабінету провідного спеціаліста сервісного центру (по суті, заступника керівника – авт.) Сергія Івановича Чижа. Пересічному спостерігачу здалося б, що ці відвідувачі досить швидко вирішили свої питання, оскільки інші люди вирішення своїх питань змушені чекати в середньому по пів дня.

А на цьому відео ця ж працівниця знову йде від свого безпосереднього місця роботи у напрямку сервісцентру. І, знову ж таки, якби пересічний спостерігач зафіксував «курсування» цієї особи, то був би щиро вражений кількістю таких походів за один день.  Але, може, це саме той випадок, коли вовка ноги годують?  І не лише самого вовка?

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ «Абсолют ЛТД» має відокремлені підрозділи. Зверніть увагу на адреси цих підрозділів.

6

7
А це адреси нинішніх Регіональних територіальних сервісних центрів (два сервіс центри в Київській області, а один в Києві). За дивним збігом обставин вони збігаються.

8

А тепер повернімося до провідного спеціаліста Броварського Територіального сервісного центру Сергія Івановича Чижа. За інформацією, що розміщена на сайті МВС, у розділі перевірки кандидатів на посади в ГУ МВС України в Київській області зазначається, що Сергій Іванович досі проходить перевірку згідно з Законом України «Про очищення влади», хоча заяву на проведення люстрації він написав ще у 2014-му.

Так от, згідно з документом, Чиж у 2013 році на заробітну плату в 62 тис грн в рік (тобто, на 5 100 грн в місяць) став щасливим власником Мерседесу 2007 року випуску, двох вантажних автомобілів та прогулянкового гідроциклу (суми, за які він все це придбав також зазначені в декларації).

декларація
Члени його родини його родини мають БМВ Х-5 2003 року випуску та Фіат Добло 2007 року випуску.

А тепер риторичне питання – навіщо було назву змінювати?

Валентина Новицька, «Ні корупції»